"Karolína Plíšková odstoupila ze semifinále turnaje v Dubaji kvůli zranění ve spodní části zad," uvedla WTA k odhlášení šampionky z roku 2017 na sociální síti X.

"Omlouvám se, že jsem musela odstoupit, ale bohužel jsem měla v posledních dnech příliš mnoho zápasů a tělo zkrátka nezareagovalo dobře. Zvlášť po těžkém zápase s Naomi," uvedla Plíšková v prohlášení pro WTA. "Cítím, že jsem už šla přes limit a mám velké bolesti dole v zádech, takže nejsem schopná hrát," dodala. Na svém účtu na sociální síti X pak uvedla, že v sobotu půjde na magnetickou rezonanci.

Lounská tenistka Karolína Plíšková má famózní formu. Foto: www.tenisovysvet.cz.
Devátá výhra v řadě posunula Plíškovou v Dauhá do semifinále. Čeká ji Šwiateková

Bývalá světová jednička minulý týden v Kluži ukončila více než čtyřleté čekání na titul na okruhu WTA a ve vítězném tažení pokračovala i po rychlém přeletu do Dauhá. V katarské metropoli postupně zvládla třísetové duely s Ruskami Annou Kalinskou a Anastasijí Potapovovou i krajankou Lindou Noskovou. Další bývalou světovou jedničkou Naomi Ósakaovou z Japonska ve čtvrtfinále zdolala ve dvou tie-breacích.

Šwiateková se o třetí titul Dauhá za sebou utká s třetí nasazenou Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu, která vyřadila Rusku Anastasiji Pavljučenkovovou po setech 6:2, 6:4. Pokud wimbledonskou šampionku porazí, stane se první tenistkou, která získá tři tituly na stejném turnaji v řadě od Sereny Williamsové. Americká hvězda slavila vítězný hattrick v Miami v letech 2013-2015.

Fotbalové kluby z Liberecka se neshodnou v otázce připojení dvou klubů z Děčínska - Vilémova a Šluknova.
Unikátní přehled: Vilémov a Šluknov do jiného kraje? Řada týmů s tím nesouhlasí

Plíšková by měla startovat také na turnaji v Dubaji, který začíná v neděli. Je ovšem otázkou, jestli kvůli zdravotním obtížím tuto akci nevynechá a nevrátí se na kurty až na tisícovce v americkém Indian Wells, kde se bude hrát na začátku března.

Tenisový turnaj žen v Dauhá, (tvrdý povrch, dotace 3,211.715 dolarů):Dvouhra - semifinále:Šwiateková (1-Pol.) - Plíšková (ČR) bez boje, Rybakinová (3-Kaz.) - Pavljučenkovová (Rus.) 6:2, 6:4.Čtyřhra - semifinále:Schuursová, Stefaniová (5-Niz./Braz.) - Bouzková, Vondroušová (ČR) 6:1, 6:4.