Program v Melbourne přerušilo na několik hodin horké počasí, výjimku tvořily jen duely, které se hrály pod zataženou střechou.

"Nejdřív to vypadalo, že budeme hrát venku, těsně před odchodem na kurt nám ale řekli, že se bude zatahovat střecha. Jsem ráda, že jsem se tím úspěšně probojovala, už jsem v prvních kolech mívala i horší zápasy," uvedla pro portál tenisovysvet.cz.

Plíšková se mohla opřít o stoprocentní servis a v každém setu soupeřku dvakrát brejkla. Utkání ovládla zaznamenala na Australian Open úspěšný comeback po loňském zranění ruky. Kromě této absence postoupila při předchozích sedmi startech v Austrálii alespoň do 3. kola.

"První kolo není nikdy snadné. Jsem spokojená s tím, jak jsem ho odehrála a mám radost i z výsledku," napsala Plíšková na twitter.

Před rokem v Melbourne někdejší turnajová semifinalistka chyběla, o to víc si klání užívá. "Austrálii mám asi ze všech grandslamů nejradši, což platí nejen turnaj, ale i pro celou zemi. Loni mi hodně chyběla a mrzelo mě to, protože jsem se zranila asi týden před plánovaným odletem. O to víc jsem ráda, že jsem tady zpátky a možná jsem tu díky tomu i taková šťastnější. Když se něco pěkného opakuje každý rok, možná si pak neuvědomujete, že to není samozřejmé. Sama nevím, kolikrát se sem ještě dostanu, o to víc si to užívám," přinala.

Australian Open, Melbourne (AUS, 76 500 000 AUD, tvrdý povrch)
1. kolo ženské dvouhry:
Karolína Plíšková (31.) - Si-jü Wang (Čína, 53.) 6:1, 6:3.