Plíšková je při jubilejním desátém startu v Dubaji suverénní. V prvním kole vyřadila ve dvou setech za pouhých 84 minut krajanku Markétu Vondroušovou, nyní proti světové sedmičce ztratila jen tři gamy. O postup do čtvrtfinále se 30letá hráčka utká s Anhelinou Kalininovou z Ukrajiny.

Páté vzájemné utkání mezi Karolínou Plíškovou, jež vylepšila svou letošní bilanci už na 12 výher ze 17 zápasů, a Mariou Sakkariovou bylo ve srovnání s předchozími střetnutími nejméně dramatické. Plíšková si díky suverénnímu triumfu zajistila vylepšení vzájemné bilance na 3:2.

V Dubaji pokračoval druhým hracím dnem hlavní soutěž prestižního ženského podniku kategorie WTA 1000. V posledním utkání dne porazila Karolína Plíšková (na snímku) krajanku Markétu Vondroušovou 6:3 a 6:4. Foto: tenisovysvet.cz
České derby v Dubaji pro Plíškovou. Hrála jsem dobrý tenis, ví. Teď Sakkariová

Plíšková je v Dubaji v opravdu dobré pohodě. Možná i proto, že ji na prestižním podniku WTA v roli tréninkové parťačky doprovází sestra Kristýna. Ta své dvojče přijela podle portálu tenisovysvet.cz do Spojených arabských emirátů podpořit i s malým synem Adamem, jenž přišel na svět loni v květnu.

Turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Karolína Plíšková (ČR) - Sakkariová (6-Řec.) 6:1, 6:2.