Letošní tenisová sezona pomalu končí, na lounskou rodačku Karolínu Plíškovou ale čeká ještě několik exkluzivních akcí. Nepodařilo se jí sice probojovat na Turnaj mistryň do Singapuru, podívá se ale místo toho do čínského Ču-chaj, kde se hraje turnaj Elite Trophy pro hráčky z devátého až dvacátého místa žebříčku. A pak? Jeden z vrcholů sezony finále Fed cupu. Patnáctá teniska světa je v nominaci trenéra Pály.

Poté co Plíšková v Tianjinu prošla do semifinále, živila až do posledního turnaje naději, že se podívá mezi osm nejlepších tenistek sezony. V Moskvě ale vypadla už ve druhém kole, a tak ji čeká „jen" Elite trophy.

I tento turnaj je ale velmi prestižní, kvalifikují se na něj hráčky z devátého až dvacátého místa světového žebříčku.

Ve světovém žebříčku byla letos Karolína Plíšková nejlépe sedmá, dlouho se držela v první světové desítce. Třiadvacetiletá Češka byla v této sezoně ve finále turnajů WTA pětkrát, jeden titul vyhrála. Z vítězství se radovala v Praze, ve finále byla ve Stanfordu, v Birminghamu, Sydney a Dubaji.

První polovina sezony jí ale vyšla o něco lépe, než ta druhá, kdy z elitní desítky vypadla a aktuálně je patnáctá. Letos se navíc Plíškové příliš nedařilo na grandslamech, do třetího kola prošla jen v úvodu sezony na Australian Open. V dalších grandslamech končila v prvním nebo druhém kole.

Celkem už třiadvacetiletá Karolína Plíšková v kariéře zvítězila na čtyřech turnajích WTA. Kromě letošního antukového z Prahy má tituly z tvrdých povrchů loni v Soulu a Linci, v roce 2013 vyhrála v Kuala Lumpuru, také na tvrdém.

Definitivně se pak česká tenistka rozloučí se sezonou v Praze, kde se bude hrát finále Fed cupu. Plíšková byla v nominaci na finále celosvětové týmové soutěže už v loňském roce, kdy česká reprezentace vyhrála, do hry ale nakonec nezasáhla.

Letos pomohla lounská rodačka několika důležitými body na cestě do finále Fed cupu, zda nastoupí i tam rozhodne trenér Pála až podle aktuální formy. V našem národním týmu je ale konkurence obrovská, kouč má k dispozici ještě Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou, obě hráčky první desítky.