Tvrdé povrchy, na kterých se hraje americká série, jí vyhovují, má je nejraději. Nejlépe se na rychlých betonech uplatní její tvrdá útočná hra a dělové podání. Navíc má skvělou formu, kterou ukázala na turnaji v Cincinnati, kde přehrála světovou dvojku i trojku a ovládla zatím největší podnik ve své kariéře. Ale teď už je tady US Open, tedy grandslam. A na těch se lounské rodačce Karolíně Plíškové už tradičně nedaří, jejím maximem na největší čtyřce je až dosud třetí kolo. A právě do něj už dokráčela na nynějším US Open. Ale chce dál…

„Myslím, že to nebylo tak, že by soupeřky všechno vyházely, ale i já jsem hrála dobře," usmívala se po postupu do třetího kola na US Open Karolína Plíšková v rozhovoru pro ČR Radiožurnál.

Nejlepší Češka

Čtyřiadvacetiletá česká tenistka, aktuálně nejlepší naše hráčka na žebříčku, přehrála na startu posledního grandslamu sezony pohodlně Američanku Sofii Keninovou, až 243. hráčkou světa, 6:4, 6:3. „Spokojená jsem docela i s hrou. Hrála jsem, co jsem potřebovala na to, abych vyhrála. Bylo tam pár dobrých gamů, pár s více chybami. Ale jsem spokojená, nebyla jsem ani nervózní," řekla médiím po úspěšném vstupu do turnaje.

Letos má Plíšková na US Open také štěstí na los. Ani v kole druhém na ni nečekala žádná z top hráček, lounská rodačka si poradila s Gonzalezovou z Paraquaye (192. hráčka na žebříčku WTA – pozn. red.) také ve dvou setech – 6:1 a 7:5.

První sadu zvládla Plíšková bleskově. První vítězný balon uhrála Gonzalezová až ve třetím gamu, nakonec získala jen jednu hru. Ve druhé ukázala jedenáctá tenistka světa divákům i trochu drama. Dlouho byl stav vyrovnaný, v šestém gamu Plíšková ale konečně podání soupeřky získala. Jenže hned poté jí „věnovala" svoje. Rozhodovalo se tak až ve dvanáctém gamu, kdy Plíšková vzala soupeřce podání a mohla slavit výhru.

Skvělý servis

V obou dosavadních duelech na US Open se lounská ranařka mohla opřít nejen o svou tvrdou a útočnou hru, která ji zdobí, ale také opět o skvělý servis. Vždyť je znovu, stejně jako poslední dvě sezony, první v žebříčku nastřílených es na okruhu WTA.

Zatím letos ve 45 zápasech poslala soupeřkám 407 nechytatelných podání. Druhá je v tomto směru aktuální světová jednička Serena Williamsová, počet jejích es je zatím na čísle 260. Obě tyto hráčky vévodí žebříčku es už několikátou sezonu.

Pro Plíškovou byla výhra ve druhém kole US Open už 35. v sezoně, aktuálně má na kontě sedm výher v řadě. Před US Open totiž triumfovala v Cincinnati, což je její dosud největší úspěch kariéry a ukázala tak, že má aktuálně skvělou formu. V Cincinnati Česka „rozstřílela" světovou dvojku Kerberovou i trojku Halepovou a slavila titul.

Ve třetím kole v New Yorku narazí Plíšková na světovou osmnáctku Anastasii Pavlyuchenkovou z Ruska. Česká tenistka by měla být v duelu mírnou favoritkou, zatím ve třech vzájemných duelech s Ruskou neztratila ani set.

Na grandslamech se nedaří

Jenže… Třetí kolo je zatím maximem Karolíny Plíškové na grandslamech. Zatímco na „běžných" turnajích je lounská rodačka velkým postrachem soupeřek, už vyhrála šest turnajů WTA, kromě Cincinnati ještě letos v Nottinghamu, loni v Praze, rok předtím v Soulu a Linci a v roce 2013 v Kuala Lumpuru, a byla dokonce světovou osmičkou, na největší čtyřce, tedy na grandslamech se jí zatím nedaří výrazně prosadit.

Psychika? Více náročných zápasů? Jiný a nevyhovující rytmus zápasů? Lounská rodačka nechce své dřívější výkony na grandslamech komentovat, prý je neřeší a chce se soustředit na své výkony a věří, že se jí konečně povede prosadit. Uvidíme nyní v New Yorku, „našlápnuto" má výborně. Navíc jí letos opravdu přál los turnaje.

Další krok musí udělat Karolína Plíšková proti Rusce Pavlyuchenkové, uvidíme, jak se jí to podaří.