Po neúspěchu ve dvouhře, kde se s londýnskou trávou Karolína Plíšková loučila překvapivě už ve druhém kole, si lounská rodačka na grandslamu alespoň trochu spravila chuť ve čtyřhře. S parťačkou Goergesovou došla až do semifinále, kde ale česko německý pár narazil na skvělé sestry Williamsovy.

Světová šestnáctka Plíšková se po rychlém vypadnutí ve druhém kole singlu s Japonkou Doiovou mohla v Londýně soustředit na čtyřhru. A vyplatilo se. S Goergesovou nejprve v prvním kole vyřadily pár Allertová Schmiedlová, pak ve dvou setech i dvojici Rybáriková Putintsevová. V osmifinále pak sice jeden set Plíšková s Goergesovou ztratily, další dva ale proti Broadyové a Watsnové vybojovaly a radovaly se z postupu do čtvrtfinále. Tam nezaváhaly a ve dvou setech vyhrály nad párem Garciová Mladenovičová.

V semifinále v All England clubu ale na česko neměcký pár čekaly soupeřky z nejtěžších. Sestry Williamsovy byly nakonec nad síly Plíškové s Goergesovou, poradily si s nimi ve dvou sadách a slavily pak i celkové vítězství na travnatém grandslamu ve čtyřhře.

Na čtyřhru už pomalu začíná lounská rodačka Karolína Plíšková myslet i v souvislosti s olympiádou, už za pár týdnů se tam představí po boku Lucie Šafářové.