Zatímco dosavadním sezonním maximem Plíškové zůstává čtvrtfinále v Dauhá, Pegulaová, která své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour vyhrála jeden singlový turnaj, potvrdila letošní sedmnáctou výhrou skvělou formu a na okruhu systematicky vylepšuje své žebříčkové maximum. Sezonu zahájila na 63. místě, nyní má podle portálu tenisovysvet zajištěn premiérový posun do elitní třicítky.

Plíšková měla v Miami zápas dobře rozehraný a byla blízko vítězství. Pegulaová však zabrala a znovu po setech 6:1, 4:6 a 6:4 v utkání zvítězila.

Zatímco ve čtvrtfinále v Dauhá (3:6, 1:6) a v osmifinále v Dubaji (0:6, 2:6) se jednalo o jednostrannou záležitost, tentokrát Plíšková bojovala a nebyla daleko od pokoření soupeřky, třebaže prohrávala 1:6, 1:4. Následně lounská rodačka zpřesnila hru, více se jí dařilo na servisu a především razantně zlepšila pohyb. Pěti gemy v řadě se jí podařilo otočit vývoj druhé sady a v rozhodujícím dějství se prokousala do vedení 4:2. Dokonce si vypracovala i brejkbol na 5:2, ale nevyužila ho a karta se znovu otočila v její neprospěch…