Už úvod byl velice napjatý. Domácí tým se pohybuje v sestupových vodách, a někteří hráči nelibě nesli, že Žatečtí v minulém kole ztratili bod s posledním Globalem, jejich největším konkurentem. Na úroveň zápasu to ale naštěstí vliv nemělo. Žatečtí se nenechali rozhodit a po dramatickém vývoji dokráčeli k těsné, ale zasloužené výhře po nejlepším výkonu kola.

Antonín Čaboun nastoupil v úvodní dvojici proti Kučerovi (největšímu kritikovi), a vůbec nepřipustil nějaké komplikace. Vynikající dorážkou (159) jasně dominoval a vyhrál o 67 v druhém nejlepším výkonu kola.

V druhé dvojici Ptáčka ml. v duelu s J. Lefnerem totálně zradila dorážka a nenavázal tak na předchozí výkony. To co Žatečtí v úvodu získali, on prohrou o 62 ztratil.

Basák měl ve třetí dvojici velice zdatnou soupeřku v K. Hofmannové, bývalé hráčce Lokomotivy. Udržoval si mírný náskok díky plným (322), v nejlepším výkonu kola vyhrál o 29 a dostal Žatec do vedení.

Ptáčková si proti Krusmanovi věřila a na hře to bylo vidět. K její smůle jí ale nešly v dorážce figury a domácí hráč ve strhujícím závěru dokázal posledním hodem vyhrát o 1 kuželku, aby srovnal na 2:2.

Ptáček st. proti Tajblovi, také nedávnému Žatečákovi, držel zcela vyrovnanou partii a až do posledních hodů nebylo jasné, kdo získá body. Nakonec Tajbl vyhrál o 11. Dostal tak Podbořany do vedení 3:2, ale Žatec měl k dobru 22. Jarolím proti Vasilevovi věděl, že aspoň na remízu nesmí prohrát o těch 22. Chtěl však hlavně vyvrátit domácí kritiku za slabý výkon z minulého kola. Domácí soupeř ale nedal nic zadarmo, a tak se bylo na co dívat. Oba předvedli výbornou hru. Jarolím nakonec těsnou výhrou o 11 potvrdil zisk obou bodů. V tabulce jednotlivců postoupil do čela Jarolím, na 3. místo se dostal A. Čaboun a na 28. příčku Basák.

Podbořany C – Žatec A 3 : 5 (2545: 2578)

Podbořany: Kučera 397, J. Lefner 428, Hofmannová 437, Krusman 422, Tajbl 420, Vasilev 441.

Žatec: A. Čaboun 464, Ptáček ml. 366, Basák 466, Ptáčková 421, Ptáček st. 409, Jarolím 452.

V dalším kole přivítá Lokomotiva k dalšímu derby Podbořany B v sobotu 13.3.

Jiří Jarolím