V minulých dnech se v Postoloprtech vzpomínalo na jednoho ze zakladatelů tamního šachového klubu při DDM Postoloprty. Na počest Rudolfa Kotlana se šachisté utkali na jeho memoriálu.

Turnaje se zúčastnilo celkem šestadvacet šachistů z Ústeckého, Středočeského a Karlovarského kraje. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol.

Stejně jako v prvním ročníku zvítězil údlický Pavel Paganik, hrající letos ligu v Litvínově. O svém vítězství rozhodl již po šestém, předposledním kole. Na druhém místě skončil Jiří Jirásek ze Slovanu Jirkov. Rozhodla o tom jeho výhra ve vůbec poslední partii celého turnaje s domácím Petrem Bidovským. Ten se tak musel spokojit jen s „bramborovou" medailí. Bronzovou získal Jiří Suchánek z Údlic, který jako jediný dokázal bodovat s celkovým vítězem P. Paganikem. Pěkné páté místo vybojoval dorostenec Tomáš Hons, hrající za ŠK UNION Louny. 

Turnaje se zúčastnilo i jedenáct žáků z Postoloprt, Loun a Kounova. Rudolf Kotlan, který se starával o výchovu mladých šachistů, by z jejich výkonů měl určitě radost.

Pohár pro nejlepšího mládežníka vybojoval Matyáš Černíček. Druhý skončil Zdeněk Košťál. Oba startovali za ŠK UNION Louny. Od třetího do pátého místa se seřadili domácí postoloprtští šachisté Patrik Sabov, Jaroslav Partyka ml. a Igor Valaha. Vyhlášeni byli i nejmladší a nejstarší účastníci turnaje. Tím nejmladším byl Milan Synek a nejstarším František Partyka. Věkový rozdíl mezi oběma hráči činil rovných šedesát let.

Ceny předávala vítězným hráčům dcera Rudolfa Kotlana Vendula. Ta se zájmem sledovala průběh turnaje ve hře, které zasvětil její tatínek celý život.

(ru)