Duelem se sousedem v tabulce nejvyšší soutěže se s podzimem rozloučili národní házenkáři Žatce. Šroubárna v Nezvěsticích remizovala 21:21, nováček se v první části sezony vzdálil záchranářským starostem, naopak útočí na nejlepší šestku.

„Podzimní část můžeme hodnotit jako povedenou. Sice jsme na devátém místě tabulky, ale na sestupové předposlední místo máme náskok šesti bodů a na šestou pozici zaručující play off ztrácíme jeden bod,“ ví Daniel Nociar, jedna z opor Šroubárny Žatec v nejvyšší soutěži.

Žatec přitom hraje teprve druhou sezonu mezi elitou. Předloni v první sezoně rychle sestoupil, rychle se ale dokázal vrátit. Nyní už nováček hraje důstojnou roli. Cílem byla záchrana, tyto starosti se házenkářům Šroubárny daří držet v odstupu. Naopak, jsou kousek od postupu do play off. „Podzim jsme odehráli s bilancí pěti výher, jednou remízou a šesti prohrami. Pro srovnání, při naší první prvoligové sezóně v ročníku 2015/2016 jsme byli na dělené poslední a předposlední příčce se třemi body. Teď jich máme jedenáct,“ je spokojený Nociar.

V posledním podzimním zápase zajížděl Žatec do Nezvěstic. Soused v tabulce měl jen o bod více než Šroubárna. „První poločas to byla nečekaná přestřelka, v útoku jsme ztratili pouze dva míče. Oba útoky se bez problémů prosazovali až do poločasových 13:15 pro nás. V druhém poločase jsme změnili tempo hry a skoro v celém průběhu jsme trpělivou a postupnou házenou vedli. Zhruba deset minut před koncem hosté ale stáhli náš náskok a lepší útočnou hrou v závěru zápasu nás připravili o jeden bod,“ mrzí žateckého útočníka. Sám zatížil konto Nezvěstic osmi brankami, Pavel Sýkora dal dvanáct gólů.

Nakonec Nezvěstice remizovaly se Žatcem 21:21 a přezimují na šesté pozici, na Šroubárnu mají náskok jediného bodů. A právě šestá pozice zaručuje play off.

Sedmé Podlázky a osmé Nýřany mají stejně bodů jako Žatec, tedy jedenáct. Desátý Tymákov už dva body ztrácí, jedenácté Vítkovice a dvanácté Veselí mají bodů pět. Tabulku vede Plzeň s devatenácti body.

Nezvěstice - Žatec 21:21 (13:15)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník, Nový - Fungáč, Habr, Pavlas, P. Nociar, Mařík - D. Nociar (8), P. Sýkora (12), Janák, Antol, P. Horník (1)