Již potřinácté připravil Sokol Peruc přespolní Běh Oldřicha a Boženy, který se letos konal v poslední červnovou sobotu.

Na tratích od 200 do 8900 m se představilo 69 malých i dříve narozených běžců. Nejpočetnější byla kat. do 8 let s 32 běžci. Žáků a žákyň od 9 do 15 let běželo 13, žen 5 a mužů 19,

Nejrychlejším mezi dospělými byl Jan Hřích z SPK Most v čase 29:24,21 minuty před Ervinem Beshirem (Zdice) a O. Míkou (Sulejovice).

Asi není náhodou, že v kategorii do 8 let byl nejrychlejší další Hřích, syn vítěze mužské kategorie, šestiletý Honzík.

I v ženách překvapilo mládí, když se do dospělé kategorie přihlásila teprve 11letá Carmen Beshir z SK Zdice a zvítězila.

Nejroztomilejší ze závodního pole však byli dvouletí cvrčkové-závodníci. Peručtí Sokolové opět potvrdili, že dokáží připravit výbornou akci, na kterou se sjíždí běžci i ze vzdálených oddílů.