Pro běžce, kteří mají raději přírodu než atletický ovál, začíná nejoblíbenější období v roce. Už o víkendu začne sezona přespolních běhů v Lounech.

V Lounech se v neděli 2. března poběží již 48. ročník Jarního přespolního běhu Memoriál Lucky Náprstkové. Začíná se v 9 hodin v parku pod Dobroměřicemi u cyklistického stadionu.

InfoblokVypsáno je pětadvacet kategorií, od nejmenších dětí po veterány. Hlavní závody, tady muži vytrvalci a závod dorostenek, se poběží ve 12.20 hodin respektive v 10.50 hodin. Závodit se bude v parku na tratích od 100 do 7 800 metrů.

Parkem v Krásném Dvoře

Sezona přespolních běhů v regionu pak bude pokračovat 30. března v Krásném Dvoře. Tam se poběží Memoriál Jaroslava Štůly neboli Jarní běh zámeckým parkem, který měl sice několik let vynucenou přestávku, s novým vedením zámku se jej ale podařilo obnovit. V zámeckém parku se poběží již 52. ročník. V Krásném Dvoře se bude startovat v 9.15 hodin a je tam vypsáno celkem osmnáct kategorií. Hlavní závod mužů vytrvalců by se měl běžet ve 12.40 hodin. Startovat se bude přímo z nádvoří zámku.

Také v Žatci se už připravují na svůj běh, 5. dubna se tam bude konat tradiční Velká Žatecká. V městském parku se opět představí více než sto běžců, start první kategorie je naplánován na devátou hodinu. Muži vytrvalci pak poběží přesně v poledne.