Přes obavy z pátečního deštivého počasí se očekávaná sobota probudila do slunného dne a účastníci tak mohli od samého startu až do cíle v Rané absolvovat celých 72 km na suchu.

Úvodní a závěrečnou partii trasy však ztěžovala částečně silniční objížďka směrem na Břvany. Díky technickému doprovodu včetně motospojek byl samotný průjezd objížďky a ostatních nebezpečných křižovatek na trase zvládnut bez velkých problémů.

Na 21. kilometru v Lipně čekal cyklisty start 1. časovky jednotlivců dlouhé 5,3 km do kopce s cílem v Markvarci. Odměnou byl následující příjemný sjezd do Konětop s odbočkou do Solopysk, tam museli cyklisté opět napnout své síly a vyšplhat 4 km lesního náročného stoupání do Ročova. Odtud nastal již příjemnější pohled na zpáteční část trasy, sjezd do Senkova, Líšťan a dále přes Cítoliby, Zeměchy do Postoloprt.

Z důvodu zkrácení letošní trasy cyklistické jízdy byla opět zařazena i druhá časovka jednotlivců po rovině a to v úseku z Postoloprt s cílem u hráze lenešického rybníka – 4 km. Po té již následoval společný dojezd do cíle v Rané.

Dosažené výsledky podle dojezdů z obou časovek:
kategorie „A“ do 35 let:

1. Šíp Zdislav

2. Bláha Aleš

3. Švagrovský Patrik

kategorie 36 až 50 let:

1. Vinkler Jindřich

2. Chmel Zdeněk

3. Šídlo Zdeněk

v nejvíce obsazené kategorii „C“ nad 50 let:

1. Veselý Jiří

2. Macek Jiří

3. Jeremiáš Jiří.

Mezi ženami byla vyhodnocena jediná účastnice Hanka Lahovská z Libochovic. Pořadatelé odměnili všechny účastníky akce medailí, věcnými cenami a první 3 cyklisté z každé kategorie mužů obdrželi poháry. Nejaktivnější jezdec Zdislav Šíp ze Sokola Libochovice si odvezl Putovní pohár. Úspěšná sportovní akce byla zakončena společným přátelským posezením a s občerstvením připraveným vedením místní restaurace Ponorka.

Miroslav Aidlpes