Po sezoně už mají také žatečtí siláci. Úspěšní reprezentanti v silovém trojboji zakončili rok 2011 v Teplicích na netradičních závodech. Šruc i Marsch přivezli medaile.

Soutěž v mrtvém tahu pořádají v Teplicích tamní vzpěrači a bojuje se bez rozdílu váhy. Závodník zvedne činku, rozhodčí od hodnoty odečtou silákovu hmotnost a výsledek se počítá do společné tabulky.

Ze Žatce vyrazili do Teplic na závěr sezony dva závodníci.

Jaromír Šruc, vážící 100,4 kg, odlepil od země 275 kilogramů, což stačilo na bronzovou medaili. „Zkoušel jsem i činku s váhou 285 kg, ale tentokrát jsem na to prostě neměl. Neměl jsem svůj den,” uznal po závodě Šruc.

Druhý závodník ze Žatce, Jan Marsch, dopadl ještě lépe než jeho oddílový kolega. Marsch s tělesnou váhou 121 kg zvládl činku s 305 kilogramy a vybojoval tak stříbro.„Oba jsme s výkony spokojení, je závěr sezóny, už to byly spíše takové odpočinkové závody,” popsal Šruc.

Žatečtí siláci ale dlouho odpočívat nebudou, už na jaře je čeká řada důležitých závodů. Jeden z nich dokonce na „domácí půdě”.„Koncem března budeme pořádat v Tuchořicích nedaleko Žatce mistrovství České republiky v benchpressu,” láká diváky na start příští sezony Jaromír Šruc.