Město Louny se nyní může pochlubit parádní sportovní raritou: v současnosti má hned dva čerstvé mistry světa v silovém trojboji. Zlaté medaile na šampionátu ve Vídni na začátku listopadu vybojovali Václav Mareš, který obhájil titul z minulého roku, a nově také jeho svěřenec Bohumil Elsnic.

Bohumil Elsnic s výhrou z mistrovství světa „Mám z toho samozřejmě obrovskou radost. Hlavně proto, že titul mistra světa vyhrál i Bohouš. To bylo překvapení jako hrom, ale velmi příjemné," uvedl Václav Mareš, sedmačtyřicetiletý trenér a závodník v jedné osobě. Sám už je držitelem třinácti světových rekordů a několika titulů mistra světa, zatímco pro jeho svěřence B. Elsnice, kterému je 28 let, je to první světové zlato.

Čtěte také: Neuznávám trénink, který nebolí, říká lounský silák

A jak vlastně člověk může vybojovat takový titul světového šampiona?

Václav Mareš to popisuje s humorem sobě vlastním, skoro jako by vyprávěl o ranním nákupu rohlíků v samoobsluze: „Udělali jsme si takový menší výlet do Vídně. Vyjeli jsme ráno v půl třetí, bez navigace. Cestou jsem zjistil, že nemám ani přesnou adresu, a tak jsme ji dohledali přes internet. Ráno v sedm hodin jsme byli na místě, zvážili se a čekali, až to v deset hodin začne. Soutěž měla výbornou atmosféru, takticky jsme ji zvládli dobře a oba jsme nazvedali, co jsme potřebovali. Protáhlo se to až do sedmi večer. Jako Češi jsme tam zanechali silnou stopu, protože jsme závodili tři - s námi dvěma to byl ještě Václav Češka z Liberce - a všichni jsme ve svých kategoriích vyhráli. Po vyhlášení jsme skočili do auta a jeli zpátky. Cestou jsme se ještě stavili na Moravě v Němčičkách ve vinařství pro víno, aby bylo čím slavit. V půl druhé v noci už jsme byli zase zpátky v Lounech."

Blahopřejeme oběma šikovným závodníkům a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů i osobní pohody a spokojenosti!

Připomeňte si: Siláci zvedali činku na koupališti