Patnáct urostlých nebojácných závodníků ze severních Čech, mezi nimi i tři dívky, se v sobotu 11. července pustilo do soutěže v silových sportech - mrtvém tahu, která proběhla už ve čtvrtém ročníku na lounském koupališti.

Soutěž Lounská mrtvola si postupně buduje tradici a získává stále větší oblibu, v sobotu ji sledovalo několik desítek diváků, kteří potleskem, povzbuzováním a výkřiky neskrývali své nadšení.

Absolutním rekordmanem sobotních závodů se stal borec Čestmír Šíma z Bořislavi na Teplicku, který dokázal zvednout činku s vahou 410 kilogramů. Luboš Šos z Varnsdorfu uzvedl 310 kg. A velké ovace diváků sklidil domácí závodník Václav Mareš z Loun, který je mimochodem v civilu správcem koupaliště, jenž v soutěži zdvihl rovných 300 kilogramů. 

Zahanbit se nenechaly ani tři dívky z klubů na Teplicku, z nichž každá uzvedla více než 100 kilogramů. To by nezvládl leckterý muž.

Diváci se při sledování svalnatých závodníků skvěle bavili. Na závěr proběhla i doplňková zábavná soutěž pro všechny dobrovolníky: chlapi si mohli vyzkoušet, zda dokáží převrátit obří pneumatiku.

Soutěž v Lounech byla zařazena mezi oficiální pohárové soutěže svazu silových sportů a silového trojboje, tzv. powerliftingu. Heslo tohoto sportovního hnutí v ČR tvoří pět slov: síla, výdrž, vůle a odhodlání.