Jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo. S takto úspěšnou bilancí se z Pelhřimova vrátili siláci žateckého Norma teamu.

Žatečtí závodníci tentokrát nezávodili v pro ně tolik úspěšném silovém trojboji, ale v mrtvém tahu

. Jako první se do soutěže vrhla nová členka týmu, zástupkyně něžného pohlaví, Hana Nachtigalová. Hana Nachtigalová teprve sbírá zkušenosti a do Pelhřimova si jela své schopnosti jen lehce otestovat. I přes obrovskou trému se jí podařilo na čince udržel 100 kilogramů a zajistila si tak při své premiéře stříbrnou pozici. Navíc její výkon stačil v kategorii do 48 kg na překonání národního rekordu.

Také na druhém místě skončil Jiří Olenjuk, letošní juniorský mistr Evropy v silovém trojboji. Ten dokázal zvládnout 180 kg. V kategorii do 110 kg nastupoval zkušený Jaromír Šruc. Až byl v této kategorii se svojí vahou 93 kg nejlehčí, výkonem 260 kg si vybojoval třetí příčku. „Mrtvý tah je moje slabší disciplína, poslední dobou na tom ale pracuji a zaznamenávám obrovské zlepšení, tak uvidíme,“ usmíval se po skončení závodů žatecký silák.

Největší úspěch přišel nakonec. Téměř 98 kilogramů vážící Petr Palacký, startující opět v kategorii do 110 kilogramů, uzvedl činku o váze 290 kilogramů a zajistil si tak v Pelhřimově bezkonkurenčně první příčku, také díky tomu, že si o deset kilogramů zlepšil svůj nejlepší osobní výkon.