Další medaile, tentokrát evropské, vybojovali siláci žateckého Norma Powerlifting teamu.

Zlato a bronz z evropského klání v silovém trojboji je snad jen předzvěstí úspěchů na světovém šampionátu.

Ani nedostatek spánku a odpočinku kvůli namáhavé cestě, i když je v silovém trojboji tak důležitý, nezhatil medailové žně pro žatecké siláky na mistrovství Evropy v rakouském Hornu.

Hana Nachtigalová ve své kategorii do 48 kg bezkonkurenčně zvítězila, v hodnocení žen bez rozdílu vah byla druhá.

„Ve dřepu zvládla Hanka 95 kilogramů, v benchpressu se jí ale moc nevedlo a uzvedla 50 kg. Její maximum je přitom ještě o deset kilogramů více,“ popisoval triumf něžnější části žateckého týmu Jaromír Šruc.

Pak ale přišel závěrečný mrtvý tah, ve kterém Nachtigalová zazářila. „O deset kilogramů překonala Hanka evropský rekord ve své kategorii, uzvedla 117,5 kg a vyhrála,“ radoval se Šruc.

A důvod k úsměvu to nebyl poslední. Šruc totiž zasáhl do soutěže ve velmi obsazované kategorii do 110 kg a v konkurenci siláků z deseti zemí se rozhodně neztratil. „Ve dřepu jsem uzvedl lehkých 350 kg, můj osobní rekord je 370 kg. V benchpressu pak 225 kg a mrtvém tahu 270 kg. Tyto výkony stačily na třetí místo,“ pokračoval ve vyjmenovávání úspěchů z evropského šampionátu Jaromír Šruc.

Úplný vrchol sezony mají přitom žatečtí siláci ještě před sebou. V září se chystají na světový šampionát do Prahy. Na MS se přitom kvalifikovali už v minulých letech, ale kvůli vysokým finančním nákladům na něj nakonec neodjeli. „Tentokrát bude světový šampionát doma, moc se těšíme. Rádi bychom nějaký úspěch přivezli,“ říkají společně Jaromír Šruc i Hana Nachtigalová v žatecké posilovně.