Úspěšnou sezonu mají za sebou siláci z žateckého Norma teamu. Olenjuk se stal juniorským mistrem republiky i Evropy, Šruc byl čtvrtý na republice, Palacký pátý v ČR i na světě. Vysloužili si proto nominaci do ankety o Nejúspěšnějšího sportovnce okresu Louny.

Ani přes Vánoce nepolevují, malého prohřešku v životosprávě se ale nevyvarují.

Siláci nezahálejí ani před svátky, chtějí být stejně dobří i v roce 2009. „Já a Hanka Nachtigalová jsme ještě v plném tréninku, v závěru roku jedeme do Teplic na závody v mrtvém tahu. Jirka Olenjuk si teď dopřává odpočinek a trénuje jen zlehka,“ popsal Jaromír Šruc.

Siláci se už také pomalu vyrovnávají se ztrátou, kterou bude přestávka pátého z mistrovství světa Petra Palackého. „Petr nás na čas opustí, musí si plnit povinnosti v zaměstnání. V lednu odjíždí do Logaru v Afghánistánu,“ vysvětlil Šruc.

Správná životospráva je základ

Celý rok drží přísnou dietu, správná životospráva je jedním ze základů úspěch v silovém trojboji. Vánoce jsou ale jen jednou v roce. „Cukroví, kapra a podobné dobroty si o Vánocích dopřáváme maximálně. Alespoň někdy můžeme. A alkohol na Silvestra taky bude, je to sice horší než to jídlo, ale občasné zlepšení nálady neuškodí,“ směje se.

Přes svátky bude také čas na přemýšlení a spřádání plánů. „Uvažujeme o přestupu do jiné organizace. Je to kvůli financím, tato organizace platí výjezdy do zahraničí, už jsme dostali nabídku na účast na mistrovství světa,“ pokračoval Šruc. „Jiří Olenjuk určitě příští rok bude chtít zopakovat úspěch na mistrovství Evropy, no a já? Nevím, snad 330 kg dřep, 210 kg benchpress a 270 kg mrtvý tah. Celkově 810 kg v celém trojboji, snad to bude stačit na nějaké lepší umístění,“ dodal Jaromír Šruc.