Hráči a hráčky z celého Ústeckého a Libereckého kraje se v sobotu 5. září sjeli na závěrečný finálový turnaj Jackpot cup za sezonu 2014/2015 do Dobroměřic u Loun. Tohoto turnaje se zúčastnilo 119 mužů a 37 žen, doplňkového turnaje 54 mužů a 10 žen.

Turnaj byl vyvrcholením série turnajů v sezoně 2014/2015 a opravdu bylo vidět, že se zde sešli nejlepší hráči a hráčky, kteří absolvovali tuto sérii.

Turnaj mužů měl několik favoritů, kteří ze začátku v poklidu procházeli turnajem. Postupně ale ukončil účast v turnaji Michal Pokorný (33. místo), Petr Bělina (25. místo), Martin Zajíc (25. místo), Evžen Bothe (17. místo) i Martin Popelka (9. místo).

Přesto se mezi posledních osm probojovali tak kvalitní hráči, že byly vidět napínavé zápasy a mohl vlastně vyhrát kdokoliv. Nakonec celý turnaj vyhrál „Bela" Karel Kováč z družstva Kanec Most, po velmi napínavém finále, které ukázalo jeho i soupeřovu kvalitu. Poraženým z finále a 2. místo obsadil Antonín Davídek z družstva Formani Duchcov, který na začátku sezony ukázal, že bude velkou oporou svého družstva v celorepublikové superlize družstev. Na 3. místě skončil Václav Schieferdecker ml. z Ložiskové mafie Pšov, na 4. místě Kamil Baláž z Arsenalu Most a na 5. až 6. místě druhý vícemistr z letošního ME Zdeněk Lacina z Mexika Chomutov a Jaroslav Šindler z Pumáků Jablonec nad Nisou.

Velký souboj v soutěži žen

I turnaj žen měl plno favoritek a postupně bylo vidět, že i přes velkou dvouměsíční přestávku žádná z nich nezahálela a věnovala se tréninku. Bylo zde k vidění hodně kvalitních zápasů a i tento turnaj přinesl hned na začátku překvapení. Bylo jím brzké vypadnutí Jany Ilenčíkové (25. místo), Michaely Samlerové (25. místo) nebo Ireny Horáčkové (17. místo).

Mezi posledními osmi hráčkami bylo plno známých jmen, ale jen dvě se mohly utkat o celkové prvenství. Nakonec se prosadilo dravé mládí v podání Kateřiny Hálové z družstva DC Piraňa Jirkov, která ustála velký tlak a dokázala porazit zkušenější Marcelu Rajmanovou z družstva Lucky Smajlíci Liberec (2. místo) a po 1. místě v Bull´s turnaji 2015 zvítězit i v tomto finále.

Na třetí místo dosáhla Hana Kučerová ze Semínek Od lopatky Jablonec a na 4. místě skončila Žaneta Rödlová z Kance Most. O páté až šesté místo se podělily Kateřina Pilnáčková z Mosteckého ŠK a Monika Prošková z Magistrů Duo Most.

Chuť si spravil v doprovodném turnaji

V doprovodném turnaji si spravil chuť po brzkém vypadnutí z hlavního turnaje 1. místem Petr Rothbauer z družstva Black Benešov n/P., který ve finále porazil Aleše Horáčka z Arsenalu Most a na 3. místě skončil Zdeněk Čížek z Bernardu Výškov.

Turnaj měl své vítěze a poražené, ale co je hlavní, že v nově zrekonstruovaném kulturním domě v Dobroměřicích zvítězily šipky, a to i díky vstřícnosti provozovatele i podpoře Obecního úřadu Dobroměřice, za což jim patří dík.

Jiří Minařík,
SČOSŠ