Žatecký kanoista Vladimír Slanina získal do své sbírky další individuální světovou medaili. Minulý víkend se konal poslední závod světového poháru ve sjezdu na divoké vodě, který se uskutečnil v rakouské Vídni na zbrusu novém umělém kanálu. Předchozí tři závody světového poháru žatecký kanoista z časových důvodů vynechal a soustředil se pouze na poslední sprint této sezony.

Sprint je poslední dobou jeho oblíbenější disciplína a i tentokrát se mu v něm dařilo. Po smolném individuálním závodě na nedávném mistrovství světa, kde byl prvním nepostupujícím do finále, tentokrát žatecký závodník zajel třetí kvalifikační čes, který mu zajistil jasný postup mezi dvanáct nejlepších.

Druhou kvalifikační jízdu vynechal a šetřil síly na finále. Do něj postoupila většina favoritů, kteří byli na nedávném mistrovství světa včetně našeho aktuálního mistra světa Ondřeje Rolence. Finálovou jízdu zajel Vladimír Slanina přes počáteční chybu na trati skvěle a po své jízdě figuroval na druhé pozici. Nakonec ho na konečné třetí místo odsunul jeden z favoritů závodu Francouz Dazeur. Druhý skončil Němec Weber.

Čeští borci potvrdili, že jim tento kanál seděl. Na čtvrtém místě skončil za Slaninou další český závodník Smoldas. Třetí místo žateckého závodníka se cení o to více, že porazil i aktuálního mistra světa, našeho Rolence, který skončil nakonec dvanáctý.

Vladimíra Slaninu čekají ještě české poháry a mistrovství CR v kategorii do 23 let.