Po čtyřech medailích z ME, dvou zlatých a dvou stříbrných, může žatecký sjezdař na divoké vodě Vladimír Slanina opět slavit. V celkovém hodnocení světového poháru skončil pátý, na deblu navíc sedmý.

Poslední série závodů světového poháru se jela na divoké vodě ve švýcarském Muotathal a německém Augsburgu.

Prvním závodem byl dlouhý sjezd ve Švýcarsku. „Tentokráte se po vydatných deštích jelo opravdu na extrémně rozvodněné řece. Závody se jely na hranici regulérnosti,“ vypráví Slanina. V dlouhém sjezdu ve Švýcarsku nakonec Vladimír Slanina skončil na pátém místě. Zvítězil jeho kolega z reprezentace Rolenc. Druhý byl Francouz Dazeura, třetí Němec Weber.

Na debl kanoi skončili Slaninové, otec a syn, na desátém místě.

Ve sprintovém závodě si žatecký sjezdař vybojoval finálovou účast hned první jízdou, druhým nejlepším časem. Ve finále pak Slaninovi utekla bronzová medaile jen o čtyři desetiny vteřiny a skončil čtvrtý. Zvítězil opět Rolenc, druhý byl Lapointe z Francie a třetí Theo Viens, rovněž z Francie.

Na debl kanoi skončili žatečtí závodníci ve sprintu na osmém místě.

Ve finále sprintu se nezadařilo

Poslední dva závody série světového poháru se pak jely v německém Augsburgu.

Sprint se jel na známém olympijském kanále. Slanina, který má doma z této disciplíny evropské zlato a světový bronz, si opět v pohodě vybojoval finálovou účast. Ve finále se mu už ale tolik nedařilo a skončil pátý. Zvítězil domácí závodník Weber.

Na deblkanoi ve sprintu Slaninům uniklo finále o jedinou příčku a skončili jedenáctí.

Celý seriál uzavíral dlouhý sjezd na řece Lech. Na pětikilometrové trati Slanina skončil na sedmém místě. Závod vyhrál o pouhou jednu desetinu Rolenc před Weberem z Německa, třetí skončil Dazeur z Francie.

Na deblu si Slaninové zajeli pro sedmou příčku.

Sečteno, podtrženo. Po všech závodech světového poháru patří Vladimíru Slaninovi mladšímu v konečném žebříčku páté místo, s otcem v deblkanoi vybojovali sedmé místo.

Vladimír Slanina starší