První kolo pohoda, ve druhém Karolína Plíšková zaškobrtla, ale postoupila, ve třetím přežila v New Yorku „klinickou smrt“, když byla jen míček od vyřazení. Ale opět skvěle otočila a mohla tak v osmifinále doslova rozstřílet Američanku Jennifer Bradyovou 6:1 a 6:0. Sen o vítězství na US Open tak sní lounská rodačka dál. Čtyři kroky už světová tenisová jednička udělala, k titulu z grandslamu zbývá udělat tři.

„„Od začátku to pěkně plynulo, ona nehrála moc dobře a mně vycházelo skoro všechno. Servis i returny jsem měla skvělé,“ radovala se v rozhovoru po utkání Karolína Plíšková.

Ta přitom bojovala v prvních třech kolech na US Open s nervozitou a obrovským tlakem. Nehrála podle představ. Jako světová jednička je na grandslamu poprvé a očekávání a tlak jsou enormní. A Plíšková to v minulých kolech ne úplně dobře zvládala.

V osmifinále ale bylo všechno jinak. „Pozitivní bylo skoro všechno. Ani jsem nestihla udělat nic špatně, tím že to bylo takhle rychlé. Kromě jednoho gemu, v kterém jsem vedla 40:15, tak jsem neprohrála žádný. Největší plus bylo, že jsem hrála fakt agresivně,“ potěšilo aktuální světovou jedničku.

Ta vstoupila do utkání s Američankou Bradyovou (91. hráčka světa) famozně. Hned zasypala soupeřku svými skvělými servisy a tvrdými a agresivními údery. Rodačka z Loun, vítězka už devíti turnajů WTA, se dostala do vedení 4:0. Pak sice jednu hru Plíšková ztratila, i když už vedla 40:15, bylo to ale poslední, a vlastně i jediné, zaváhání v zápase. První sadu vyhrála Češka 6:1. Ve druhé dominovala ještě více a Američance nadělila kanára – 6:0.

Hotovo bylo za 47 minut.

Nesnadná cesta

A jaká byla dosavadní cesta Plíškové grandslamem v New Yorku? Dost trnitá…

V prvním kole snadno přehrála Polkou Linettovou 6:2 a 6:1. Už ve druhém ale musela řešit nepříjemnosti. Proti domácí kvalifikantce Nicole Gibbsové musela duel otáčet, nakonec ale světová jednička slavila výhru 2:6, 6:3 a 6:4. Ve třetím duelu měla pak největší potíže. Jak sama řekla, překonala „klinickou smrt“.

Proti Číňance Šuaj Čang hrála hodně nervozně a první sadu ztratila 3:6. Ve druhé pak byla dokonce jediný míček od vyřazení, mečbol Číňanky ale odvrátila, otočila vývoj a sadu nakonec vyhrála 7:5. Ve třetím setu pak loňská finalistka US Open, který je jejím nejoblíbenějším grandslamem, duel ovládla a vydřela výhru 6:4.

Ve čtvrtfinále čeká na Plíškovou Coco Vandewegheová, která v osmifinále vyřadila Lucii Šafářovou.
Američka je na žebříčku na 22. pozici, nedávno byla ve finále ve Stanfordu, na Wimbledonu byla ve čtvrtfinále. (hd)