Měsíc červen je minulostí, a tak je čas, jak už se stalo pravidlem, vyhlásit další kolo oblíbené čtenářské ankety o nej sportovce okresu Louny za uplynulý měsíc.

Čtenáři Žateckého a lounského deníku už si zvolili v březnu fotbalisty Blšan, kteří na jaře s hvězdami v sestavě statečně bojovali o zachování divize, v dubnu nadějného plavce Davida Urbana a v květnu Hanu Nachtigalovou, jež se stala mistryní Evropy v silovém trojboji.

To vše jsou ti nej sportovci okresu. Nejlepší, nejodvážnější, nejkrásnější, nejrychlejší, nejsympatičtější… To záleží jen na vás, v této anketě rozhodují jen a jen čtenáři.

S vítězem měsíční ankety přineseme po skončení hlasování rozsáhlý rozhovor.

Výběr za měsíc červen je opravdu bohatý. Sportovcům z okresu Louny se dařilo, medaile tentokrát dorazily jak z klání o mistra republiky, tak i ze světových soutěží.

Anketa byla ukončena v pátek 17. července ve 12 hodin.

Nominace za měsíc červen:

Vladimír Slanina – sjezd na divoké vodě – Na juniorském mistrovství ČR vybojoval zlato v singl kanoi, přidal i bronz z debl kanoe.

Jan Tuček – karate – V americkém Miami dokázal v kategorii +78 kg vybojovat zlatou medaili z mistrovství svě­ta.

Tomáš Plevko – plavání – Na juniorském mistrovství republiky zvítězil žatecký plavec hned třikrát. Zlato má z tratí 50 metrů motýlek, 50 m volný způsob a 100 m volný způsob. Navíc dokázal vybojovat ještě stříbro z 200 m volným způsobem a čtvrté místo na trati 100 m motýlek. Vybojoval si účast na ME.

Kateřina Iblová – plavání – Z pěti startů na MČR postoupila pětkrát do finále. Na trati 100 m znak vybojovala stříbro, přidala ještě dva bronzy na znakařských tratích – 50 a 200 m. Také ona pojede na ME.

Slavomír Švancar – hokejbal – Žatecký forvard si splnil sen a na domácím mistrovství světa v Plzni pomohl k zisku zlatých medailí.

TJ Šroubárna Žatec – národní házená, dorostenci – Dorostenci sice nezopakovali své loňské vítězství, ale i druhé místo z MČR je velkým úspěchem.

David Urban – plavání – Na MČR staršího žactva v Chomutově třikrát vyhrál – 100, 200 a 50 m volným způsobem. Stříbro má z trati 400 m volným způsobem. Přidal ještě čtvrté místo na 200 m znak.

Lucie Urbanová – plavání – Z MČR si přivezla pět medailí. 200 m volným způsobem 2., 50 m volným způsobem 3., 200 m polohový závod 1., 200 m znak 2., 100 m volným způsobem 2.

Ilona Nováková – plavání – Na MČR mladšího žactva dvakrát vybojovala titul – 100 a 200 m volný způsob.

Lucie Záleská – cyklistika – MČR v silniční cyklistice jí opět vyšlo na výbornou. Mezi juniorkami získala zlato v časovce a třetí místo v závodě s hromadným startem.

Jana Brabcová – střelba – Lounská naděje střeleckého sportu uspěla v závodě olympijských nadějí i ve III. kole Českého poháru a nominovala se tak na střelecké ME.

Výsledky hlasování

V již ukončené anketě čtenáři hlasovali pro sportovce měsíce června takto:

Kateřina Iblová - 58 % hlasů
Tomáš Plevko - 15 %
Jan Tuček - 10,9 %
Lucie Záleská - 10,8 %
Vladimír Slanina - 2 %
Tým Šroubárna Žatec - 0,9 %
David Urban - 0,7 %
Ilona Nováková - 0,65 %
Slavomír Švancar - 0,5 %
Lucie Urbanová - 0,4 %
Jana Brabcová - 0,15 %

(Výsledky byly s ohledem na setiny a tisíciny procentních bodů zaokrouhleny.)