Také v měsíci červnu se dařilo sportovcům z okresu Louny v celorepublikových soutěží.

Máme nové šampiony, týmy z regionu se statečně praly o výsluní ve svých soutěžích.

S vítězem měsíční ankety přineseme po skončení hlasování obsáhlý rozhovor.


Také tentokrát je jen a jen na vás, kdo bude zvolen sportovcem měsíce. Volte podle výkonů nebo prostě podle toho, kdo je vám více sympatický, kdo se vám více líbí nebo podle toho, o kom byste si chtěli přečíst.

Hlasování bylo ukončeno 21. července.

Nominace ze měsíc červen:

Chmel Blšany - fotbal
Účastník krajského přeboru se v posledním domácím utkání sezony v červnu rozloučil vítězstvím 10:0 nad Proboštovem. Za tento střelecký koncert si jistě nominaci zaslouží.

Tomáš Plevko - plavání
Na jednom z dalších závodů Českého poháru vybojoval skvělé první místo na královské stovce volným způsobem

Jakub Dvořák - plavání
Jedenáctiletý žatecký talent dokázal na mistrovství republiky získat pět medailí. Zlatou má ze 100 m znak, 100 a 200 m polohový závod. Trojnásobný mistr republiky přidal ještě stříbro na trati 200 m znak a bronz na 400 m volný způsob.

FK Louny - fotbal
Po několika letech snažení se konečně podařilo lounským fotbalistům vyhrát I.A třídu a postoupit do nejvyšší krajské soutěže. Krajský přebor tak v příští sezoně bude mít hned tři zástupce z okresu Louny, diváci se mohou těšit na zajímavá derby.

David Urban - plavání
Patnáctiletý nadějný plavec přivezl z mistrovství republiky dorostu pět skvělých výsledků. I když závodil proti starším, dokázal vybojovat tři stříbrné medaile (50, 100 a 200 m volný způsob), jeden bronz (400 m volný způsob) a jednu čtvrtou pozici (50 m motýl).

SKN Žatec - nohejbal
Žatečtí nohejbalisté až do posledního kola extraligy bojovali o postup do play off. Bohužel nakonec to nevyšlo.