Vy, čtenáři Deníku, jste se podíleli na zvolení nejúspěšnějších sportovců z vašeho okolí. Teď můžete svého favorita dotlačit na pomyslný trůn pro krále celého Ústeckého kraje!

Do krajského finále ankety Nejúspěšnější sportovec 2007 se v kategorii jednotlivců nominovali vždy všichni tři medailisté, ve zbylých pěti kategoriích si vysloužili místo mezi elitou pouze vítězové. Hlasovat můžete pomocí kuponu už jen do 20. března. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 31. března v ústeckém divadle.

Jednotlivci dospělí

Miroslav Podborský (Severočeská sportovní, kvadriatlon):
1. místo na ME v německém Senftenbergu, 2. místo na MS v Sedlčanech, mistr České republiky a vítěz dalších závodů Světového poháru.
Sabina Dostálová (Chemička Ústí, plavání):
Letní MČR: 1. místo 100 m motýlek, 2. místo 50 m motýlek, 3. místo 100 m kraul a 3. místo členka štafety 4 x 100 m polohový závod.
Lucie Zbořilová (Shotokan Klub Rajchert Sport Union, karate):
1. místo MS WKC kumite do 53 kg, 1. místo na Akademickém MČR v kumite do 61 kg a 1. místo na MČR Shikon ČR do 61 kg.
Jan Tuček (KC Žatec, karate):
Mistr Evropy v karate Goy ryu nad 80 kg z Dortmundu. Nositel mistrovského technického stupně (černý pásek). Vítěz Evropského turnaje univerzit v Banské Bystrici nad 80 kg a BRH (bez rozdílu hmotnosti), mistr ČR, dvou Národních pohárů, člen 4. týmu v kumite družstev v ČR.
Nikol Richterová (VK Ohře Louny, veslování):
Největším úspěchem roku 2007 pro členku reprezentace do 23 let je zisk titulu mistra ČR na skifu lehkých vah do 23 let.
Aleš Brůna (KC Žatec, karate):
Držitel I. Danu (černý pás), mistr ČR v kumite, účastník ME. Ze tří kol Národního poháru 2007 získal jedno 1. a jedno 2. místo. Je členem 4. týmu v nejvyšší soutěži družstev.
Robert Reichel (kapitán extraligového celku HC Litvínov):
Držitel mnoha titulů a zároveň sportovní manažer klubu letos dovedl svou žluto–černou partu po třech letech přímo do play off. Robert Reichel byl zvolen sportovcem Mostecka pro rok 2006. Letos titul obhájil.
Martin Trčka (jachting):
Mnohonásobný mistr České republiky v jachtingu. V minulém ročníku soutěže Sportovec Mostecka skončil na druhém místě za Robertem Reichelem.
Tomáš Zedek (cyklistika):
Reprezentant České republiky a rekordman. Loni se také Tomáš Zedek nominoval na mistrovství světa v biketrialu.
Jan Přibyl (SC 80 Beavers Chomutov, softbal):
Opora a kapitán chomutovského týmu i repre, několikanásobný mistr ČR, vítěz PMEZ i ME.
Lubomír Vrbenský (SC 80 Beavers Chomutov, softbal):
Opora chomutovského týmu i repre, několikanásobný mistr ČR, vítěz PMEZ i ME, na svém postu nadhazovače patří mezi absolutní světovou špičku.
Štěpán Bernátek (HC Kadaň, pozemní hokej):
Nejlepší střelec loňského MS, nejlepší pozemkář ČR 2007.
Martin Fenin (FK Teplice, fotbal):
Stříbrný z MS v Kanadě, český reprezentant, v podzimu nejlepší střelec mužstva.
Pavel Verbíř (FK Teplice, fotbal):
Dlouholetá opora, ve 34 letech jeden z nejlepších hráčů Gambrinus ligy.
Martin Kasal (Bodybuilding Bílina):
Mistr světa v kulturistice do 100 kg a do 179 cm z Malty 2007, 36 let. Začal ve věku 23 let. Poprvé si troufl na mimorepublikovou soutěž až v roce 2006. Z mistrovství světa v Ostravě si odnesl bronz. Je státním zaměstnancem. Titul mistra světa se stal klíčem ke vstupu mezi profesionály. Situaci nevyužil, zůstává mezi amatéry, zaměstnání považuje za větší jistotu.
Jakub Houška (BK Děčín, basketbal):
Stálice děčínského klubu, reprezentant ČR, účastník ME ve Španělsku.
Dagmar Nešněrová (Musher´s club Děčín, psí spřežení):
V roce 2007 přivezla bronz z MS v Itálii a 4. místo z ME v Polsku. Na MČR skončila druhá. Pro tragický nedostatek sněhu se vše jelo pouze na vozících.
Lenka Hrochová (TJ Kajak Děčín, kanoistika):
Šestá žena v K1 na ME, na MS byla v semifinále, na MČR získala 5 zlatých, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Je vážnou kandidátkou na účast na OH v Pekingu.
Libor Uhlík (Sport Judo Litoměřice, kat. do 100 kg):
1., 2., a 3. při závodech EP (Rakousko, Estonsko, Maďarsko), 1. MČR junioři, 3. MČR muži, člen stříbrného extraligového týmu mužů.
Markus Bösiger a David Vršecký (oba Buggyra Roudnice, motorismus):
Švýcarský trucker se v loňském roce stal evropským šampionem v závodech tahačů, roudnický rodák podtrhl úspěch stáje Buggyra třetím místem.

Kolektiv dospělí

HC Slovan Ústečtí Lvi (hokej):
Hokejisté vybojovali v roce 2007 historický postup mezi extraligovou elitu, po dramatické finálové sérii play off s Chomutovem.
Karate klub Žatec:
Vybojoval 4. místo v nejvyšší soutěži v ČR, I. lize kumite družstev, 3. místo na prestižním mezinárodním turnaji North Bohemia 2007, 2. místo na Wakizaši Cupu.
HC Most (hokej):
Po letech čekání se Mostečané dočkali. V minulém ročníku se hokejistům HC Most povedlo skvělými výsledky probojovat do druhé nejvyšší hokejové soutěže – 1. ligy.
KLH Chomutov (hokej):
Nejnavštěvovanější kolektiv na celém Chomutovsku, na jaře minulého roku stál jen jediný gól od postupu do nejvyšší soutěže, o tu bojuje i v právě probíhající sezoně.
FK Teplice (fotbal):
Klub ze Stínadel už řadu let patří do užší špičky Gambrinus ligy a je zásobárnou reprezentantů. V loňském ročníku 1. ligy obsadily Teplice 8. příčku.
BK Děčín (basketbal):
Mužské áčko patří již delší dobu ke špičce nejvyšší republikové soutěže Mattoni NBL, toto výsostné postavení potvrzuje i v právě probíhající sezoně.
HK A.S.A. Město Lovosice (házená):
Pod koučem Srbou obhájil tým bronz v extralize.

Jednotlivec mládež

Sabina Dostálová (Chemička Ústí, plavání):
Dorostenecké tituly 50 a 100 m motýlek a 50 a 100 m volný způsob.
Lucie Záleská (CK Lucas Frames Blšany, cyklistika):
Je dvojnásobným mistrem ČR 2007 kadetek v časovkách jednotlivkyň i ve dvojicích na silnici. V seriálu Českého poháru obsadila 2. místo, reprezentovala v etapovém závodě v SRN. Kromě toho vybojovala při MČR na dráze tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Sportovcem roku v mládežnické kategorii byla i v loňském roce.
Kristýna Vébrová:
Má třetí místo na MČR 2007 jednotlivkyň v kategorii žákyně A, třetí místo má i z Českého poháru 2007 v kategorii žákyně a šesté místo z MČR 2007 – 2. liga.
Marcela Krauzová (SC 80 Chomutov, kanoistika):
Několikanásobná mistryně ČR, medailistka ze světových (stříbro) i evropských (zlato) šampionátů v maratonu.
Antonín Jenč (Sport Relax Teplice, karate):
Velmi talentovaný žák (13 let), mistr světa v kata, vicemistr světa v kumite, mistr Evropy, mistr ČR, vítěz mezinárodní VC Hradec Králové.
Martina Víchová (TJ Kajak Děčín, kanoistika):
Stříbrná z MSJ v Račicích, juniorská mistryně ČR.
Jakub Živec (TJ Lovochemie Lovosice, atletika, běhy):
12. MS do 17 let, 3 x 1. MČR (dráha + hala), 2. MČR hala, dorostenecký rekord na 3000 m 8:19,35, 1. kros Velká Pardubická, 1. mezistátní trojutkání.

Kolektiv mládež

Volejbalisté SKV Ústí Filip Habr a Milan Moník:
Mistři ČR v beachvolejbalu do 20 i 23 let, beachvolejbal: 4. místo na ME a 9. místo na MS, oba jsou v kádru extraligového celku dospělých a patří k oporám juniorského celku.
Šroubárna Žatec (dorostenci, národní házená):
Vítěz Sevč. Oblastního přeboru vybojoval bezpečný postup na mistrovství ČR. Kolektiv se stal halovým mistrem ČR dorostu bez ztráty jediného bodu.
BK Baník Most (starší minižákyně, basketbal):
Starší minižákyně mosteckého basketbalového klubu se loni v květnu staly v Pelhřimově mistryněmi České republiky.
Volejbaloví kadeti VK Ervěnice:
Tradiční účastníci nejvyšší volejbalové soutěže své kategorie a dlouhodobě jeden z nejúspěšnějších mládežnických týmů na Chomutovsku.
Loko Teplice (běžecké lyžování):
Štafeta dorostenců Havel, Adamec, Hron získala zlaté medaile z mistrovství republiky.
Sport Relax Děčín (karate):
Kata tým juniorů získal v roce 2007 mimo dlouhé řady významných trofejí i dva tituly mistra světa, což hovoří za vše.
Funky Dangers Litoměřice (Slavoj Litoměřice, družstvo juniorek 14 - 16 let):
6. MS v aerobic a fitness, 1. MČR, 1. Aquila Aerobic Fitness Cup.

Masters

Zdeněk Kubec (TJ Ústí):
Mistr světa v biatle z Monaka.
Vladimír Urban (Lokomotiva Louny, házená):
Patří k házenkářským legendám. Jeden ze zakládajících členů oddílu v Lounech (1958). Po dlouholeté hráčské kariéře pracoval jako funkcionář a jednatel klubu, než se vzdal činnosti ze zdravotních důvodů.
Michaela Fridrychová (SC 80 Chomutov, kanoistika):
Mistryně světa v maratonu, dvakrát bronzová na MČR.
Miroslav Matěcha (TJ Hvězda Trnovany, atletika):
Mistr ČR a SR do 50 let na 1500 m, stříbrný z ME ve štafetovém krosu.
Josef Fridrich (Loko Děčín, fotbal):
V minulosti hrál za Bohemians, kariéru zakončil v 75 letech v Loko Děčín a jako nejstarší aktivní fotbalista byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.
Miloslav Švagrovský (Slavoj Litoměřice, veslování):
Mistr světa veteránů (párová čtyřka), 2. MS veteránů (dvojskif).

Handicapovaní sportovci

Nevidomí veslaři VK Tyflocentrum Ústí nad Labem:
Každoročně se prezentují na MČR, Mistrovství oblasti Labe a na domácí regatě v Ústí nad Labem. V loňském roce se zúčastnili etapové jízdy z Děčína do Míšně.
Luboš Jirka (Vroutek, cyklistika):
Po těžkém zranění všech čtyř končetin se postupně vypracoval až mezi nejlepší světové paralympijské cyklisty v D4 a získal řadu medailí v zahraničí. Exmistr Evropy sice nezískal v uplynulé sezoně na MS 2007 ve Francii žádnou medaili, ale byl těsně 5. v silničním závodě, získal 6. místo na dráze a 7. v časovce jednotlivců. Nebojí se zdravých cyklistů a jezdí s nimi Sč. amatérskou ligu (SAL) za Blšany. V současné době se připravuje na paralympiádu 2008 v Číně.
Petra Steinerová:
Loni vybojovala svůj druhý titul mistryně Čech v benchpressu.
Jiří Bouška (TJ Nola Teplice, cyklistika):
Na MS ve Francii 2. v dráhovém závodě na 1 km s pevným startem, 4. ve stíhacím závodě jednotlivců na 3 km, 7. v silničním závodě jednotlivců, 2. v časovce jednotlivců na silnici, 3. na dráze.
Petr Kumstát (kuželky + stolní tenis, Děčín):
Je mistrem ČR i vítězem Českého pohár v kuželkách lehce tělesně postižených, byl vyhlášen kuželkářem roku této kategorie, výborné výkony dosahuje i ve stolním tenisu.
Zdeněk Mucha (SK Blesk při Ústavu sociální péče Libešice):
Všestranný sportovec, 1. MČR v běhu na 1500 metrů, 2. MČR na 3000, 3. MČR stolní tenis (dvouhra i čtyřhra).