Oblíbená anketa Nejúspěšnější sportovec okresu Louny 2012 právě startuje. Hlasujte pro své oblíbence, pomozte jim dostat se na výsluní.

Ještě několik týdnů bude sportovcům v okrese Louny vládnout Lucie Záleská, cyklistka z Blšan. Předá žezlo vlády nad sportovci někomu jinému nebo obhájí? Sportovní královna regionu roku 2011 se určitě nevzdá vlády snadno, v letošním roce získala dvě medaile z evropských šampionátů. Konkurence je ale obrovská.

Oblíbená anketa o Nejúspěšnějšího sportovce okresu Louny 2012 je na startu. Nového nebo staronového vládce budeme znát už 18. ledna 2013, kdy převezme pomyslné žezlo v žateckém divadle během slavnostního galavečera.

Kompletní nominace za rok 2012 najdete zde!

Originální kupony

A jak už je tradicí, o pořadí nejlepších sportovců budete znovu rozhodovat také vy, čtenáři Žateckého a lounského deníku. Vaše hlasy, které na originálním kuponu, jenž bude společně s podrobnými nominacemi vycházet v průběhu celého prosince v našem deníku, můžete zasílat do pátku 21. prosince 2012.

Hlasy čtenářů budou sečteny s těmi od novinářů, sportovních funkcionářů a zástupců ČSTV. Do redakce můžete kupony dopravit osobně nebo poštou (nám. Svobody 123, Žatec).

Vybírat se bude v šesti kategoriích. Hledáme nejlepšího veterána, trenéra mládeže, mládežnický i dospělý kolektiv, a také nejlepší jednotlivce mládeže i dospělých. V divadle bude vyhlášena také Sportovní hvězda Deníku, sportovec, který získá nejvíce hlasů od čtenářů našich novin.

Kandidátů je celý zástup

A kdo útočí na titul Sportovce roku 2012 okresu Louny? Konkurence je opět, jak už je zvykem, obrovská. Zástupci regionu opět sbírali řadu cenných medailí na evropských a světových šampionátech, přivezli také velké množství republikových titulů.

Hlavní kategorie je opravdu nabitá.Vždyť kromě vítězky Lucie Záleské je letos opět silný plavec Tomáš Plevko, jenž přivezl medaili z nedávného evropského šampionátu, úspěšný byl například také motokárový závodník Adam Janouš, jenž vyhrál republikový šampionát. Mistryní republiky je také cyklokrosařka Martina Mikulášková. A úspěchů je mnohem více, šanci zvítězit má celá řada sportovců z regionu.

Hlasování bude jistě napínavé do posledního dne, podpořte svého favorita. V tomto ročníku se slavnostní vyhlášení přesouvá do Žatce, do tamního divadla. Osmnáctého ledna uvidí diváci také velmi bohatý kulturní program.

Ohlédnutí za loňskými výsledky:

Dospělí jednotlivci:
1. Lucie Záleská (cyklistika)
2. Tomáš Plevko (plavání)
3. M. Mikulášková (cyklokros)
4. Vojtěch Nipl (cyklokros)
5. Jana Brabcová (střelba)

Kolektiv dospělých:
1. FK Slavoj Žatec (fotbal)

Veterán masters:
1. Václav Jelínek (cyklistika)

Mládež jednotlivci:
1. David Urban (plavání)
2. Lucie Svěcená (plavání)
3. K. Zahradníčková (fitness)
4. Tomáš Jonáš (atletika)
5. Kateřina Iblová (plavání)
6. Vladimír Slanina (divoká voda)
7. Veronika Benková (atletika)
8. Ella Pohoriljak (plavání)
9. Tereza Nipauerová (judo)
10. Jakub Dvořák (plavání)

Kolektiv mládeže:
1. Jazzmani Žatec (plavání)
2. Juniorský fitness klub Louny
3. VK Ohře Louny (veslování)

Trenér mládeže:
1. Jitka Hofmannová (fitness)

Sportovní hvězda Deníku:
1. Lucie Záleská (cyklistika)