Hlasování do oblíbené ankety o Nejúspěšnějšího sportovce okresu Louny 2012 právě startuje. Pošlete svůj hlas svému oblíbenému sportovci.

Deník společně s partnery a čtenáři opět vybírá nejlepší sportovce roku. Vítězové budou vyhlášeni na galavečeru 18. ledna 2013 v žateckém divadle.

Pomozte vybrat nejúspěšnější sportovce.

O pořadí rozhodují sportovní novináři a funkcionáři společně se čtenáři Deníku. Hlas svým favoritům můžete posílat na originálním kuponu z novin na adresu žatecké redakce (nám. Svobody 123, Žatec) nebo můžete kupon donést osobně do redakce. Uzávěrka hlasování je 21. prosince 2012. Tradičně bude vyhlášena také Sportovní hvězda čtenářů, tu vyberete svými hlasy jen vy, čtenáři Žateckého a lounského deníku. Pro usnadnění hlasování přinášíme nominace s přehledem největších úspěchů sportovců z regionu.

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Petra Cífková (karate)
Vybojovala suverénně republikový titul. Byla nominována na ME.

Tomáš Plevko (plavání)
Na ME vybojoval bronzovou medaili ve štafetě 4 x 50 m polohový závod, navíc ze štafet přivezl ještě 4, 5. a 8. místo. V individuálních startech dohmátl 12. na 50 m volným způsobem, 31. na 100 m volným způsobem. Absolvoval také svou premiéru na MS, kde byl 31. na 100 m kraul, 34. na 50 m kraul a 40. na trati 50 m motýlek. Nejrychlejší český plavec historie, letos značně vylepšil národní rekordy na trati 50 m volným způsobem v krátkém i dlouhém bazénu. Druhý na MČR na 50 m volným způsobem, na stovce pátý, stejně jako na 50 m motýlek. Pravidelně vítězí i v národním poháru, vozí úspěchy z mezinárodních klání.

Jana Brabcová (střelba)
Získala bronzovou medaili z MČR ve střelbě ze vzduchové pistole. Na akademickém MČR skončila druhá a třetí.

Adam Janouš (motorismus)
Žatecký motokárový jezdec vybojoval titul mistra republiky, na závodech MS skončil dvanáctý.

Vojtěch Nipl (cyklokros)
Při své premiéře na MS v kategorii do 23 let dojel na 17. místě, mezi třiadvacítkáři byl na ME 14., na MČR v kategorii Elite dojel 14. Často dojíždí v závodech světového poháru jako nejlepší z českých cyklokrosařů, ve Francii byl 8., v Táboře 10. Aktuálně je mladý závodník v národním poháru v kategorii Elite šestý, v jednom závodě dojel druhý.

Lucie Záleská (cyklistika)
Na dráhařském evropském šampionátu žen do 23 let vybojovala blšanská cyklistka dvě medaile. Ve stíhacím závodě byla stříbrná, v omniu (víceboj) bronzová. V hodnocení světového poháru jí ve stíhačce patřilo průběžné druhé místo. Na ME žen Elite dlouho bojovala o medaili, nakonec byla ve scratchi sedmá. Na MČR zlatá ve scratchi, na trati 500 m s pevným startem, v omniu i stíhačce družstev a stříbrná v bodovacím závodě. Zlatá byla také v časovce dvojic na silnici. Pravidelně vozí medaile z prestižních mezinárodních závodů.

Roman Habásko (psí spřežení)
Podbořanský musher, mistr světa z loňského roku, vybojoval letos titul evropského šampiona.

Hana Nachtigalová (silový trojboj)
Žatecká silačka vybojovala titul mistryně republiky v kategorii do 48 kg i bez rozdílu vah.

Lukáš Frydecký (karate)
Na MČR prohrál až ve finále, odvezl si stříbrnou medaili. Byl nominován na ME.

Martina Mikulášková (cyklokros)
Devatenáctiletá naděje českého cyklokrosu, stříbrná na republikovém šampionátu, dojela na MS na 22. místě, na ME skončila 12., ve Francii při světovém poháru byla 10. a 13., v Táboře 16. Vítězka celkového pořadí národního poháru.

Jaromír Šruc (silový trojboj)
Na MS asociace WUAP skončil druhý v kategorii do 110 kg, čtvrtý bez rozdílu vah. Mistr republiky v kategorii do 110 kg, druhý v absolutním pořadí.

Jakub Jakubov (fotbal)
Brankář Slavoje Žatec patří k největším oporám divizního celku, útočníci soupeřů to s ním nemají vůbec jednoduché.

Vladimír Slanina st. (sjezd na divoké vodě)
Reprezentant, dojel třetí ve světovém poháru, má stříbrnou medaili z MČR.

Ondřej Vít (nohejbal)
Opora žateckých extraligových nohejbalistů získala stříbro na světovém šampionátu v trojicích.

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

Lokomotiva Louny (házená)
Po návratu do první ligy dokázali lounští házenkáři obsadit hned ve své první sezoně konečné třetí místo. V aktuální sezoně je celek na sedmém místě.

FK Slavoj Žatec (fotbal)
Při premiéře v divizi dokázali fotbalisté Žatce vybojovat pátou příčku, celou sezonu hráli na špičce tabulky. V aktuální sezoně je Slavoj v divizi zatím šestý.

TJ Šroubárna Žatec - tým mužů (národní házená)
Ve druhé lize skončili na bronzové příčce. Na podzim Šroubárna tabulku dlouho vedla, průběžně je zatím třetí s minimálním odstupem za prvním.

KC Žatec (karate)
Žatecký klub zvítězil na MČR v kategorii mužů i žen, dva jeho dospělí zástupci byli nominováni na ME, jedou i další dvě juniorky. Dobře se karatistům vede také v poháru.

FK Dobroměřice (fotbal)
Fotbalisté Dobroměřic se dokázali po čase vrátit do I.A třídy. Na podzim se nováček vyšší soutěže nezalekl, průběžně je třetí.

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Simona Ljapinová (karate)
Mezi staršími dorostenkami vybojovala republikový titul, byla nominována na ME.

Filip Karbula (stolní tenis)
Mladší žák Severu Žatec vybojoval titul krajského přeborníka.

Barbora Jandová (veslování)
Lounská naděje dokázala na dvojskifu vybojovat na republikovém mistrovství třetí a čtvrté místo.

Antonín Svěcený (plavání)
Na MČR dorostu čtyřikrát stříbrný na prsařských tratích, jednou čtvrtý mezi dospělými. Vybojoval čtyři čtvrtá místa na mezistátním trojutkání.

Vladimír Slanina ml. (sjezd na divoké vodě)
Z ME juniorů přivezl kompletní sbírku medailí, zlato vybojoval v individuálním sprintu. Třetí na jednom ze závodů světového poháru dospělých, dvojnásobný juniorský mistr republiky, dvě stříbrné medaile z MČR do 23 let. Vyhrál jedenáct z dvanácti závodů národního poháru.

Jiří Vízner (stolní tenis)
Pravidelně obsazuje medailové pozice na krajských přeborech.

Ella Pohoriljak (plavání)
Mladičká plavkyně vybojovala dvě bronzové medaile na MČR na 50 a 100 m volným způsobem.

Kristýna Zahradníčková (fitness a aerobic)
Přivezla stříbro z ME i MS. V juniorské kategorii vybojovala lounská závodnice také titul mistryně republiky. Členka zlatého týmu z MS i ME.

David Urban (plavání)
Čtyřnásobný republikový šampion mezi juniory na kraulařských tratích, navíc přidal ještě stříbro a jeden bronz. Na MČR dospělých dohmátl mladík dvakrát bronzový. Přidal ještě čtvrté místo, dvakrát byl pátý a dvakrát šestý. Pravidelně se umisťuje na předních příčkách při národním poháru, vozí úspěchy i z mezinárodních klání.

Marie Slováčková (karate)
Při svém prvním startu na seniorském MČR byla třetí, v juniorské kategorii se jí dařilo v národním poháru. Vybojovala si nominaci na ME.

Lucie Svěcená (plavání)
Patnáctiletý supertalent českého plavání při své premiéře na ME dospělých hned dovezl do Žatce medaili. Stříbro vybojovala ve štafetě 4 x 50 m polohový závod, navíc skončila mladičká plavkyně mezi evropskou špičkou na 9. místě na 100 m motýlek, 16. na 50 m motýlek a 22. na 100 m znak. Na ME juniorů vybojovala 4. místo na 100 m motýl, 6. na 50 m motýl a 13. na 200 m znak. Na MČR dospělých získala pět titulů, jednou byla stříbrná a dvakrát bronzová. Přidala ještě čtvrté a šesté místo. Ovládla republikové šampionáty dorostu, kde byla dvanáctkrát zlatá a jednou stříbrná. Vylepšila letos několik českých dorosteneckých, ale i dospělých rekordů. Vozí pravidelně úspěchy z prestižních mezinárodních závodů a závodů českého poháru.

Dominik Červenka (plavání)
Na MČR dvakrát druhý (100 a 200 m prsa).

Lucie Nesnídalová (vodní slalom)
Kajakářka se stala vítězkou národního poháru v kategorii předáků.

Jan Hänel (stolní tenis)
Nadějný žatecký stolní tenista se pravidelně umisťuje na medailových pozicích na krajských přeborech.

Ráchel Pabianová (plavání)
Na MČR druhá v polohovém závodě na 100 m, čtyřikrát bronzová.

Kristýna Švihlíková (kuželky)
Podbořanská dorostenecká kuželkářka vybojovala titul přebornice kraje.

Gustav Seifert (atletika)
Žatecký starší žák vybojoval bronz na MČR na 800 m v hale, na letním MČR získal bronz na 1500 m. Na MČR v přespolním běhu skončil čtvrtý.

KOLEKTIV MLÁDEŽE

VK Ohře Louny (veslování)
Mladí veslaři z Loun bodovali na mistrovství republiky Čtyřka s kormidelníkem starších žákyň skončila třetí, čtvrtý byl dvojskif. Také mladší žákyně přivezly bronzovou medaili. Třetí místo na republikovém šampionátu vybojovala i Barbora Jandová.

FK Slavoj Žatec (fotbal)
Prakticky všechny mládežnické celky Slavoje jsou na předních místech v krajských přeborech, některé po podzimu dokonce vedou a budou bojovat o vítězství.

Juniorský fitness klub Louny (fitness a aerobic)
Lounský tým juniorek zvítězil na světovém i evropském šampionátu, medaile vozí pravidelně i z individuálních závodů. Zahradníčková vybojovala titul mistryně republiky, stříbrná byla na Evropě i ve světě.

KC Žatec (karate)
Klubu se dlouhodobě daří vychovávat nadějné karatisty, také v roce 2012 přivezli několik medailí z MČR. Dvě juniorky byly nominovány na ME.

TJ Sever Žatec (stolní tenis)
Žatecký klub si dlouhodobě drží postavení jednoho z nejlepších týmů v kraji.

TJ Šroubárna Žatec - dorostenci (národní házená)
Tým skončil čtvrtý na MČR.

Jazzmani Žatec (plavání)
Plavci opět sesbírali řadu republikových titulů, přidali také další cenné kovy z MČR. Juniorka Svěcená přivezla medaili i z dospělého ME, mezi dospělými už se daří také Urbanovi.

TJ Šroubárna Žatec mladší žáci (národní házená)
Mladíci dokázali vybojovat bonz na letním i zimním MČR.

TRENÉR MLÁDEŽE

Jitka Hofmannová (fitness a aerobic)
Její svěřenkyně vybojovaly v roce 2012 tituly mistryň světa, Evropy i republiky.

Rudolf Šianský (karate)
Jeho mladí závodníci získali několik titulů mistrů republiky, přivezli i další cenné medaile, navíc se nominovali na evropský šampionát.

Radim Laibl (fotbal)
Žatecký zapálený a náročný trenér, dorostenci pod jeho vedením bojují na špičce krajského přeboru.

Martin Dvořák (plavání)
Jeho malí svěřenci pravidelně vozí medaile ze žákovských republikových šampionátů.

MASTERS VETERÁN

Václav Jelínek (cyklistika)
Stříbrný z ME i MS v silniční cyklistice mezi veterány. Vybojoval také titul mistra republiky.