Žebříček budou tvořit sportovní novináři, sportovní funkcionáři, ale také vy, čtenáři Žateckého a lounského deníku. Pouze vy pak vyberete Sportovní hvězdu čtenářů Deníku.

A jak hlasovat pro sportovce nebo kolektiv svého srdce? Hlasovat je možné pouze na originálních kuponech, které vycházejí v tištěném vydání Žateckého a lounského deníku. Doručit ho můžete buď osobně nebo poštou na adresu žatecké redakce Deníku (nám. Svobody 123, 438 01 Žatec). Kupony je možné odevzdávat do 20. prosince 2013.

Jednotlivci dospělí

Jana Brabcová (střelba)
Účastnice univerziády, na MČR vystřílela ve vzduchové pistoli 4. místo, na akademickém MČR byla ve sportovní pistoli 4. a ve vzduchové pistoli 3. Na ME skončila po problémech s rozhodčími na 45. místě. Na prestižní VC Mnichova vybojovala 14. a 21. místo.

Jaromír Šruc (silový trojboj)
Zvítězil na MČR v benchpressu federace GPC, vyhrál kvalitně obsazenou soutěž v mrtvém tahu v Bořislavi.

Martina Mikulášková (cyklokros)
Mistryně republiky v cyklokrosu, pátá z ME žen do 23 let, 29. na MS elite. Ve světovém poháru dokázala dojet osmá na nejtěžší trati v Koksijde v kategorii elite, má na kontě také 13. místo z Tábora. Vyhrála jedenáct závodů národního poháru z dvanácti, stala se vítězkou poháru.

Tomáš Plevko (plavání)
Účastník MS v Barceloně, kde zlepšil národní rekord na trati 50 metrů volným způsobem a dohmátl na 27. místě. Na 50 m motýl byl čtyřicátý, ve štafetě třináctý. Na ME v Dánsku dohmátl 13. na 50 m kraul, byl členem bronzové smíšené štafety a osmé polohové štafety mužů. Nejrychlejší český sprinter získal na MČR dvě zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové medaile, nejúspěšnější byl opět na kraulařské padesátce. Na závodech národního poháru vylovil devět prvních míst a dvě druhá místa.

Ondřej Vít (nohejbal)
Opora české reprezentace, opět výrazně pomohl k dalšímu setrvání extraligy v Žatci.

Lucie Záleská (dráhová cyklistika)
Z ME do 23 let přivezla tři bronzové medaile (stíhací závod, omnium, scratch). Na MS elite dojela 10. ve stíhacím závodě a 14. v omniu. Na závodech světového poháru v Itálii skončila v kategorii do 23 let první, čtvrtá v elite. Ve Valencii dojela sedmá. Před vážným zraněním byla na 5. místě světového žebříčku ve stíhacím závodě a sbírala úspěchy na prestižních mítincích.

Vladimír Slanina (sjezd na divoké vodě)
Po přestupu mezi dospělé dokázal žatecký mladík vyhrát jeden ze závodů světového poháru ve sprintu v Banja Luce, v klasickém sjezdu dojel čtvrtý.

David Urban (plavání)
Probojoval se na ME a MS juniorů. Na evropském šampionátu byl na 16. místě na 50 m kraul a 26. na 100 m kraul. Na MS v Dubaji dohmátl 24. na 100 m kraul, 36. na 50 m kraul a 7. a 12. ve štafetách. Na MČR juniorů získal osm medailí, čtyři zlaté, jedno stříbro a tři bronzové. Na MČR dospělých získal tři bronzové medaile a jedno čtvrté místo, dvakrát byl šestý. Na závodech národního poháru dospělých dohmátl jednou první a čtyřikrát třetí.

Roman Habásko (psí spřežení)
Podbořanský musher vybojoval letos na MS stříbro, na ME zlato.

Kolektivy dospělých

Hc Slovan Louny (hokej)
Vítěz krajského přeboru hrál důstojně i v baráži o II. ligu. Aktuálně hrají lounští hokejisté v Pražském přeboru.

Tj Šroubárna Žatec (národní házená)
Tým žen v první lize proklouzl do play off a skončil v minulém ročníku osmý, aktuálně je devátý. Muži ve druhé lize skončili třetí v minulé sezoně, aktuálně přezimují na čtvrté pozici.

Nohejbalový klub Žatec (nohejbal)
Žatečtí hráči opět zachránili extraligu, Ondřej Vít je českým reprezentantem.

Jednotlivci mládež

Adéla Citová (aerobic a fitness)
Lounská závodnice vybojovala individuální zlato na MČR mezi juniory a bronz v trojicích, na MS byla čtvrtá v individuálním závodě a bronzová v trojicích.

David Milyan (slalom na divoké vodě)
Vybojoval celkové druhé místo v národním poháru žáků.

Antonín Svěcený (plavání)
Na MČR juniorů byl šestkrát první na prsařských tratích. Šestnáctiletý talent vybojoval zlato už i na republikovém šampionátu dospělých, byl první na 200 m prsa. Na MČR dospělých získal také stříbro a bronz. Na Evropském olympijském festivalu mládeže dohmátl čtvrtý a osmý. Dvakrát už dokázal být třetí v rámci národního poháru dospělých. Dvakrát vyhrál na mezinárodním utkání juniorů v Polsku, třikrát vyhrál na mezistátním trojutkání na Slovensku.

Filip Karbula (stolní tenis)
Probojoval se do osmifinále MČR mladších žáků, pravidelně přiváží úspěchy z krajských turnajů.

Lucie Nesnídalová (slalom na divoké vodě)
Vybojovala celkové čtvrté místo v národním poháru žaček.

Josef Bařtipán (cyklistika)
Na silnici vyhrál MČR v kategorii kadetů, na dráze jako kadet vyhrál MČR ve stíhacím závodě družstev, stříbrný byl ve sprintu a bronzový ve sprintu družstev. Do cyklokrosařské sezony vstoupil už mezi juniory, na MČR dojel jedenáctý. Při světovém poháru v Táboře dojel 28., na ME 37. V národním poháru cyklokrosařů dojíždí pravidelně okolo desátého místa, nejlépe skončil zatím devátý.

Lucie Svěcená (plavání)
Šestnáctiletý supertalent českého plavání vybojoval na MS juniorů v Dubaji bronz na 50 m motýlek a čtvrté místo na 100 m motýlek. Navíc byla 24. na 50 m znak a 28. na 100 m znak, sedmá byla na MS česká štafeta. Na evropském šampionátu juniorů byla stříbrná na motýlkářské stovce i padesátce, přidala ještě sedmé místo na 200 m znak. Na seniorském ME dohmátla osmá na 50 m motýl, byla členkou bronzové smíšené štafety a páté polohové štafety žen. Na MČR dospělých získala devět medailí, šest mělo zlatou hodnotu, jedna stříbrnou a dvě bronzovou. Na MČR juniorů vylovila z bazénu dvanáct medailí – osm zlatých a čtyři stříbrné. V národním poháru dospělých sedmkrát vyhrála, čtyřikrát byla stříbrná a dvakrát bronzová. V sezoně několikrát zlepšila seniorské národní rekordy na 50 i 100 m motýl.

Jiří Vízner (stolní tenis)
Z krajských přeborů přivezl třetí místo, přiváží úspěchy z krajských turnajů.

Kristýna Zahradníčková (aerobic a fitness)
Ač je jí teprve 17 let, už závodí mezi dospělými. Z MS si přivezla individuální čtvrté místo, v trojicích dokonce vybojovala se svými kolegyněmi zlato. Na ME vybojovala zlato individuální i týmové. Na republikovém šampionátu byla také zlatá, trio pak získalo stříbro.

Tomáš Urban (plavání)
Na MČR starších žáků vybojoval stříbro na stovce znak a bronz na stovce motýl. Zlato a stříbro má ze štafety.

Hany Greisiger (kick box)
Vybojoval titul mistra republiky v juniorech i mužích v kategorii do 81 kg. Na MS federace WKA získal zlato v low kicku do 81 kg.

Rachel Pabianová (plavání)
Dvakrát čtvrtá na MČR (100 m motýl a 100 m vol. způsob).

Stanislav Burian (cyklistika)
Lounský závodník skončil devátý na MČR na silnici, průběžně mu patří třiadvacáté místo v národním poháru cyklokrosařů.

Probojoval se do osmifinále MČR mladších žáků, pravidelně přiváží úspěchy z krajských turnajů. zvítězil například v krajském Poháru olympijských nadějí.

Martin Svoboda (judo)
Lounský judista se stal mistrem ČR v kategorii do 50 kg starších žáků

Marie Hnízdilová (plavání)
Na MČR mladšího žactva vybojovala dvě zlaté medaile na znakařských tratích.

Kristián Balon (plavání)
Z MČR mladšího žactva přivezel pět medailí – jednu zlatou, tři stříbrné a jednu bronzovou.

Kolektivy mládež

Juniorský fitness klub Louny (aerobic a fitness)
Tým lounských mladých děvčat získal zlato a bronz v triech na MS, navíc dvě individuální čtvrtá místa. Na ME vyhrála sedmnáctiletá Kristýna Zahradníčková mezi dospělými, navíc vyhrálo i lounské trio. Na MČR získal klub dvě první místa, jedno stříbro a dvě třetí místa.

Fk Slavoj Žatec (fotbal)
Tři týmy se staly krajskými přeborníky. První v kraji byli starší dorostenci, starší žáci a mladší žáci. Mladší dorostenci skončili šestí.

G – Titáni Žatec (kick box)
Na MČR mládeže získal klub pět stříbrných medailí, navíc dvě třetí místa. Hany Greisiger se stal nejen juniorským republikovým šampionem, ale také mistrem světa.

VKO Louny (veslování)
Lounští mladí veslaři vybojovali dvě stříbra na MČR, úspěšné jsou čtyřka s kormidelníkem starších žáků a čtyřka s kormidelníkem starších žaček.

Jazzmani Žatec (plavání)
Klub nasbíral na MČR juniorů devatenáct zlatých medailí a další stříbrné a bronzové. Medaile mají také z MČR žáků. Sourozenci Svěcení a David Urban navíc už sbírali medaile, včetně zlatých, i na MČR dospělých. Svěcený navíc vybojoval čtvrté místo na Evropském olympijském festivalu mládeže, Urban a Svěcená jeli na MS a ME juniorů, Svěcená přivezla z těchto akcí tři medaile.

Masters - veterán

Jiří Mareš (tenis)
Lounský veterán stále hraje severočeskou ligu, nastupuje také ve 2. německé lize. Na MČR veteránů byl druhý, na ME podlehl v osmifinále pozdějšímu vítězi.