První juniorský turnaj sezóny ve squashi se hrál minulý víkend v Brně, kde Podbořany v kategorii B13 a B15 (chlapci do 13 a 15 let) reprezentoval Filip Richtárech.

Byl to první juniorský turnaj od dubna 2008, který měl ukázat, kdo kam výkonem postoupil, jak se chlapci přes prázdniny připravovali.

Filip odehrál v sobotu mezi 15letými hochy celkem 5 zápasů, z toho 2 vyhrál a skončil na 15. místě. S jeho výkonem panovalo spokojenost.

Nedělní turnaj mezi 13letými hochy byl pro podbořanského borce velmi důležitý. Potřeboval totiž skončit z hlediska postupu nejhůře na 3. místě, zároveň všichni chtěli, aby prodal, co s ním 4 měsíce trénovali.

První zápas se Filip v klidu rozehrál a vyhrál hladce 3:0. Druhý byl naopak náročný především po psychické stránce, neboť Filip nastoupil proti druhému, ostřílenému Janu Fialovi. Protože hrál dobře a držel se pokynů trenérů, svědomitou hrou poměrně snadno vyhrál i toto utkání 3:0 a byl ve finále.

Soupeřem Richtárecha byl třetí v republice Víťa Lipovský, který už 2x Filipa poměrně snadno porazil, a tak bylo co oplácet. Po dvou setech podbořanský hráč vedl 2:0 a vypadalo to nadějně. Jenže zkušený Fiala oba následující sety po krásné hře na obou stranách těsně vyhrál a srovanl na 2:2.

V rozhodujícícm 5. setu po dlouhém, velmi napínavém zápase, se do poslední chvíle se oba tahali o vedení. Filip za stavu 9:8 nakonec dokázal utkání rozhodnout dvěma přesnými údery pro sebe, aby se stal vítězem.

(pr)