O víkendu pokračoval dalšími zápasy krajský přebor I. třídy. Stolní tenisté Lenešic hostili družstva z Filipova a Děčína, který byl na druhém místě tabulky, ale se ztrátou již pěti bodů na Lenešice.

Sobotní duel, 8. března, museli odehrát Lenešičtí ve Smolnici, z důvodu obsazení své herny, ale jak se ukázalo, ta jim náramně svědčila.

Lenešice A – S. Filipov A 10:1

Za hosty nastoupil nejlepší hráč soutěže Franěk, který figuruje na první příčce žebříčku jednotlivců s úspěšností 89 %, a tak se čekal vyrovnaný duel , ale opak byl pravdou. Po čtyřhrách byl stav 1:1, Kolovratník s Koželuhem svoji čtyřhru vyhráli, naopak dvojice Brandtl, Zlatohlávek podlehla dvojici Franěk, Bruder.

Poté Zlatohlávek a Koželuh vyhráli hladce svá utkání a za stavu 3:1 pro domácí se utkal Brandtl proti Fraňkovi. Domácí hráč celé utkání zvládnul a zcela zaslouženě zvítězil 3:0 na sety. Domácí stále navyšovali svůj náskok a vítězství zpečetil Kolovratník výhrou nad jedničkou hostů Fraňkem 3:1 na sety, a proto si nejlepší hráč soutěže ze Smolnice neodvezl ani jedno vítězství.

Body domácích: Brandtl 3, Koželuh a Kolovratník po 2,5 a Zlatohlávek 2

Lenešice A – SKST Děčín B 10:7

Lenešičtí prohráli na podzim v Děčíně 8:10 a měli hostům co vracet. To byla zatím také jediná ztráta bodů Lenešic v soutěži. Dramatická bitva trvala téměř tři hodiny se šťastným koncem pro domácí. Po čtyřhrách byl stav 1:1, Koželuh s Kolovratníkem opět vyhráli svoji čtyřhru, naopak druhá dvojka opět prohrála a domácí poté prohrávali 1:4. Když snížil Kolovratník a Koželuh na 3:4, hosté opět odskočili až na stav 5:7.

To už vypadalo, že si odvezou od lídra tabulky minimálně bod. Domácí se ale vzchopili a pět zápasů v řadě vyhráli za sebou a zápas dovedli k touženému vítězství.

Body domácích: Kolovratník a Koželuh po 3,5, Zlatohlávek 3

Vítězstvím nad druhým Děčínem si hráči Lenešic zajistili tři kola před koncem jisté první místo v tabulce a mohou slavit postup do divize, kam se budou vracet po čtyřech letech.

V dalším zápase čeká Lenešice 15. 3. v Žatci derby s místním Severem B.

Aleš Brandtl