O záchranu v krajském přeboru I. třídy hrající stolní tenisté Severu Žatec B sice v sobotu 8. března prohráli se druhým Děčínem, ale v neděli získali důležité body.

Se stejnými soupeři hráli o víkendu i v Lenešicích domácí, kteří si výhrami v sobotu nad Filipovem A 10:1 a v neděli Děčínem B 10:7 už zajistili 1. místo a postup do divize.

Sever Žatec B – Děčín B 5:10

Po úvodních čtyřhrách byl nerozhodný stav stejně jako po prvních dvouhrách. Od stavu 2:2 však domácí prohráli tři utkání, a přestože V. Kopenec upravil na 3:5, další sériie tří zápasů znamenala už 3:8 a vzápětí bylo rozhodnuto. Sever B utrpěl první prohru na jaře. U hostů vybojovali plný počet bodů 2. hráč žebříčku Jan Matas 4,5 a Matušek 3,5. Z domácích získal 2 body Jan Prchal, 1,5 Fr. Zach, 1 V. Kopenec a 0,5 Hruška.

Sever Žatec B – Filipov A 10:6

Za hosty nenastoupil lídr žebříčku Franěk po sobotním debaklu v Lenešicích, ale změny byly i u domácích, kde nastoupili do čtyřhry Jiří Kopenec a Fr. Koutný z C týmu. Svoji roli splnili, i když v singlech už nebodovali, a domácí vedli 2:0. Plný počet bodů získal Jan Prchal 4,5, Václav Kopenec 3,5 střídající Zach 2, J. Kopenec a Koutný po 0,5.

Tabulku už nedostižně vede TJ Lenešice s 55 body před Děčínem B se 48, třetí SKP Ústí má 43 bodů. Tři kola před koncem je Sever B na 10. místě se 33 body, to je o 3 za 9. Litoměřicemi C, ale také 3 před 11. Jirkovem a 4 před posledním Kláštercem.

Další utkání v KP I je derby Žatec B – Lenešice A , které se koná v sobotu 15. března od 10 hodin v hale Severu u Ohře.

Zbývající dvě utkání sehraje Žatec B 5. dubna na SKP Ústí a 6.4. v Terezíně, Lenešice hrají se stejnými soupeři v opačném pořadí.