Maraton 160 utkání na šesti stolech v hale Severu Žatec rozhodl o nových přebornících a medailistech v OP stolních tenistů, kterých se v sobotu 20. prosince zúčastnilo 47 hráčů z 10 oddílů regionu.

Přestože pořádající Sever měl největší zastoupení ze všech, musel se s pokojit jen se svěma medailemi, když zlato ve čtyřhře vyhráli Pavel Broum a Jan Prchal z divizního A týmu Žatce, Broum přidal bronz ze dvouhry.

Úspěšnější byli stolní tenisté Sokola Lenešice reprezentovaní čtyřmi borci, neboť za vítězem singlu Jaroslavem Zlatohlávkem skončil druhý Aleš Brandtl a společně připojili stříbro ze čtyřhry.

Přebory začaly hrou o postup ze skupin, po nichž následoval už klasický pavouk s k.o. systémem. Ve čtyřhrách šli suverenně za vítězstvím domácí Broum (6. v divizním žebříčku čtyřher) s Prchalem (14.), kteří ve finále vyhráli 3:0 nad lenešickou dvojicí (23. a 28. místo v divizi).

Na třetím místě zůstali poražení semifinalisté vesměs účastníci okresního přeboru I. třídy – František Lorenc s Pavlem Šmidílkem (OÚ Libořice) a David Verner, Pavel Srkal (Dobroměřice). Za zmínku stojí výborná hra žateckých žáků Michal Gryga, David Průša, kteří vypadli ve čtvrtfinále nejtěsnější prohrou se stříbrnými a třikrát tak starými a zkušenými hráči Brandtl a Zlatohlávek 2:3.

Ve dvouhrách byl největším favoritem vedle obou pozdějších finalistů hlavně domácí Broum, figurující v žebříčku z nich nejvýšše. K jeho souboji s tipovaným Brandtlem však vůbec nedošlo, neboť oba zastínil 36. v žebříčku Jaroslav Zlatohlávek. Právě s Broumem v semifinále odvrátil ve čtvrtém setu tři mečboly a otočil výsledek z 1:2 na 3:2. „Nechápu, jak jsem mohl prohrát čtvrtý set a pak hlavně v pátém, kdy jsem vedl už 8:6 a měl servis,“ kroutil hlavou zklamaný Broum, který tak skončil třetí současně s Miroslavem Hruškou (Dobroměřice), který ve čtvrtfinále trpělivou hrou vyřadil mladého Grygu.

Ve finále vedl Brandtl nad Zlatohlávkem už 2:0 na sety, ale houževnaný soupeř vytrvale se tlačící do útoku vyrovnal. V rozhodující 5. sadě neustále sebe kritizující Zlatohlávek prohrával již 1:4, aby šňůrou pěti míčků šel do vedení a už ho nepustil. Za svoji aktivní hru si vítězství zasloužil. Skvělou úrověň mělo nejen dramatické finále, ale předtím několik duleů, k nimž patřilo i vyrovnané čtvrtfinále Brandtl – Prchal .

OP Žatec – 20.12. 2008

Prezentovalo se 47 hráčů z 10 oddílů: 11 Sever Žatec, 8 Lubenec, 6 Blšany u Loun, 5 Cítoliby a Libořice, 4 Lenešice, 3 Dobroměřice a Žiželice, 1 Černčice, 1 Smolnice

Dvouhra
1. Jaroslav Zlatohlávek
2. Aleš Brandtl (oba Lenešice)
3. Pavel Broum (Sever Žatec)
Miroslav Hruška (Dobroměřice)
5.–8. Martinovský (Smolnice), Verner (Dobroměřice), Prchal a Gryra (oba Sever Žatec)

Čtyřhra
1. Pavel Broum, Jan Prchal (Sever Žatec)
2. A. Brandtl, J. Zlatohlávek (Sokol Lenešice)
3. František Lorenc, Pavel Šmidílek (OÚ Libořice)
David Verner, Pavel Srkal (Dobroměřice)
5.–8. Cibulka, Obr (Lenešice), Michal, Kondelík (Lubenec), Průša, Gryra a Plečinda, Halada (všichni Sever Žatec)