Nejmenší, atleti v nejlepší formě, i veteráni se už chystají na Adventní běh do Žatce, jehož start se rychle blíží. Zájemci o běh atraktivními historickými kulisami se stále mohou hlásit.

Adventní běh je v plánu v sobotu 2. prosince. Hlásit se ale běžci mohou už teď, důvod je jednoduchý, zájem je velký a kapacita omezená. „Již třetí ročník Adventního běhu se poběží opět v historickém centru města. Na startu očekáváme okolo tří stovek běžců od nejmenších dětí až po zkušené veterány,“ zve Miroslav Urban z pořádajícího Hopman teamu.

SK Cítoliby.
Novinka v Deníku. Na fotoplakátech představíme okresní fotbalové týmy

Předvánoční běh vyzdobeným historickým centrem Žatce odstartuje pro děti v 15.15 hodin, hlavní kategorie pak od chmelničky vyrazí v 15.55 a 16 hodin. Okruh „protáhne“ atlety zajímavými místy. Nejmenší poběží trasu dlouhou 400 metrů, nejlepší trať měří 6,6 kilometru. Kromě cen pro vítěze a medailisty čeká ocenění na všechny účastníky. „Stejně jako v loňském roce na každého čeká v cíli pamětní medaile a drobná cena. Letos běžecká akce odstartuje program adventního týdne v centru Žatce a bude následována kulturním programem a slavnostním rozsvěcením vánočního stromu,“ dodal Urban.