Tým byl vybrán ještě před Akademickým mistrovství ČR ve střelbě ze sportovních zbraní, které se uskutečnilo v závěru srpna v Plzni. Již na třetím mistrovství reprezentovala Brabcová Fakultu zdravotnických studií pod ZČU v Plzni.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách ve střelbě ze vzduchové pistole a sportovní malorážné pistole. „Začínalo se střílet ráno, kdy mě čekala nejprve vzduchová pistole (40 ran). Ve vzduchové pistoli jsem zúročila svoji přípravu a mimo druhé závodní položky, kdy jsem střelila dvě větší chyby, jsem celý závod odstřílela dobře a jsem se svým výkonem velmi spokojená," říká Jana Brabcová. Za první Michaelou Musilovou zůstala o jeden bod, třetí se umístila Michala Heinrichová.

O něco hůře se lounské střelkyni vedlo ve sportovní malorážní pistoli. Zradila pistole. „V první části závodu, kde se střílí na pevný terč, mi nešlo spouštět a dělala jsem hloupé chyby ve výstřelu. To se podepsalo na mém celkovém výsledku a ve druhé části, kdy se střílí na otočný terč, jsem již ztrátu bodů nedohnala," popisuje J. Brabcová.

I přesto počet bodů stačil na 3. místo hned za první Šárkou Jonákovou a druhou Michalou Heinrichovou.

„Tyto závody jsou o něco náročnější, jelikož se střílí v jeden den a mezi disciplínami není tolik času na odpočinek. Naštěstí jsem letos problémy se sílou neměla a únava se na mých výsledcích neprojevila. Během celé sezóny trenéři sledovali naše výsledky a z nich vybrali tři střelkyně, které budou reprezentovat na akademickém mistrovství světa. Jsou to Michaela Musilová, Šárka Jonáková a Michala Heinrichová. Vím, že to holky zvládnou skvěle a držím jim moc palce," dodala J. Brabcová.

Mirka Raisová