Lucie skládala maturitní zkoušku a celá sezona byla tedy ovlivněna přípravou na ukončení školy. Maturitu Svěcená zvládla a čekal ji tedy ještě jeden těžký úkol na konci tohoto školního roku - zaplavat limit do reprezentace a třeba také ještě limit na mistrovství Evropy do skotského Glasgow.

Lucka Svěcená měla na tento úkol šance v podobě závodů na 100 m motýlek a také na poloviční trati. V rozplavbách zaplavala čas 1:00,54 min. a postupovala do semifinále z prvního místa. Limit na ME byl ale 0:59,88! V semifinále se Lucka mírně zlepšila, ale na limit to opět nestačilo, nicméně postoupila do finále, kde měla poslední šanci.

Před finále byla Lucka malinko nervozní, protože již pět let nechyběla na žádné reprezentační akci. V odpoledních finálových závodech všichni napjatě sledovali její výkon hned po startu. Lucie zvládla první bazén na výbornou a po mocném finiši dohmátla ve skvělém čase: 0:59,75! Což je splněný limit nejen do reprezentace na další sezonu, ale hlavně limit na účast na ME ve Skotsku, které se koná koncem července.

Lucka se tedy opět stala královnou disciplíny motýlek, když vyhrála v těžké konkurenci jak trať 50 m, tak dvojnásobnou, ve které je pět let neporaženou!

Na závodech se představili také dorostenci Filip Mach a Kristián Balon. Oba jsou zaměřeni na prsařské tratě a oba si vedli na výbornou. Filip Mach postoupil ve všech startech do finále nejlepších osm prsařů v ČR ve starším dorostu a na trati 100 m byl dokonce po skvělém finiši na čtvrtém místě! Tímto skvělým výkonem se dostal poprvé v životě do první desítky mezi dospělými!

Posledním dorostencem byl Kristián Balon, který patří ve svém ročníku k nejrychlejším, ale v dorostu plaval letos poprvé proti starším ročníkům a nevedl si vůbec špatně. Vyplaval čtyři finále na tratích 200 m prsa (6. místo), 100 m prsa (5. místo) a skvělé 4. místo na trati 50 m prsa, kdy ještě v posledních pěti metrech sahal po bronzové medaili Ta mu však těsně unikla.