Už jen několik dní zbývá do vysněného startu Lucie Svěcené na světové olympiádě mládeže. V Číně se už mladičká plavkyně vyrovnává s předstartovní nervozitou, potkává soupeřky a hlavně ladí formu. „Poperu se o úspěch, dám to toho všechno," hlásí optimisticky z Nanjingu talent ze Žatce.

InfoblokUž v úterý jdete na start motýlkářské padesátky, vaší nejsilnější disciplíny. Jak se po náročné cestě cítíte?
Jsem dost nervozní (směje se). Potkala jsem už čtyři své soupeřky, ale snažím se na ně nemyslet, snažím se hlavně soustředit na svůj výkon v bazénu.

Nervozita určitě přejde na startu a v bazénu, už jste si byla zaplavat v bazénu, kde se poplavou olympijské soutěže?
Mám za sebou už šest tréninků, dalších pět nebo sedm mě ještě čeká. Dneska máme půl den volna (pátek 15. srpna pozn. red). Tak uvidíme, jak to půjde. Rozhodně do toho v bazénu ale dám vše a poperu se o úspěch.

Před odjezdem jste zaplavala hodně slibné časy, poprvé po dlouhém zranění jste se na stovce motýl dostala pod minutu. Na padesátce jste na republikovém šampionátu také plavala velmi dobře. Jaké jsou cíle Lucie Svěcené na světové olympiádě mládeže v Číně?
Je tu obrovská konkurence, nejlepší mladí plavci z celého světa. Navíc jsem vynechala několik měsíců v přípravě kvůli zdravotním problémům. Chci hlavně útočit na své osobní rekordy, přiblížit se k nim. Uvidíme, na co to bude stačit.

Děkuji za rozhovor.