Lucie Svěcená je definitivně zpět! Už na pohárových závodech, které absolvovala po několikaměsíční zdravotní pauze, naznačovala, že formu má po zranění dobrou. Na republikovém šampionátu dorostu pak vyvrátila všechny pochyby. Pět medailí, tři zlaté, skvělé motýlkářské časy.

Teď opět zaútočí na zlaté medaile i na seniorském republikovém šampionátu, chystá se už také na srpnovou Olympiádu mládeže, která se koná v Číně. Znovu chce také, majitelka mnoha českých titulů, světových i evropských juniorských medailí, ale i evropských seniorských cenných kovů, zaútočit na své vlastní národní rekordy.

Už máte sbaleno do Číny?
Ještě ne, vůbec nic. Je to ještě hodně daleko (směje se).

Aktuálně jste se vrátila z republikového mistrovství dorostu, do Žatce jste dovezla pět medailí, z toho tři zlaté.
Sama jsem hodně překvapená, jak to šlo. Medaile jsem čekala na svých motýlkářských tratích, možná i na znaku. Ale že budu mít medaili i z kraulu, to ne, byla jsem hodně překvapená (usmívá se). To jsem vážně nečekala.

Navíc jste zaplavala v bazénu v Ústí hodně kvalitní časy. Právě na hodnoty, které zaplavete po dlouhodobém zranění, se asi nejvíce čekalo.
Časy, které jsem na šampionátu zaplavala, byly pro mě také překvapením, neskutečné. Na to, že trénuji ani ne dva měsíce, je to dobré. Jsem moc ráda.

Na padesátce motýlek jste dohmátla za 26,91, na stovce za 1:00,70. To není daleko za maximem, spokojenost?
Rozhodně spokojenost, jsem opravdu šťastná. Na padesátce je to můj třetí nejrychlejší čas v životě, čtrnáct setin za osobním rekordem (usmívá se). Na stovce motýlek je to více, nějaká vteřinka a dvě desetiny za osobákem, ale i s tímto časem jsem spokojená.

Takže teď už, po několikaměsíční pauze, zaviněné zraněním ramene, trénujete naplno?
Ano, už naplno.

Co zdraví? Drží?
Snažím se na problémy tolik nemyslet, docela to pomáhá. Rameno je určitě lepší. Nedá se říci, že je stoprocentní, ale rozhodně je o mnoho lepší než před pěti nebo šesti měsíci, kdy jsem si musela dát na několik měsíců nucenou pauzu.

Pokračujete tedy s rehabilitacemi?
Ano, dále rehabilituji. Navíc mi hodně pomáhá přítel, pomáhá mi zbavit se stresu před závody.

Za zhruba dva týdny vás čeká seniorské mistrovství republiky, také tam budete na motýlkářských tratích velkou favoritkou. S jakými výsledky by se Lucie Svěcená ráda vracela z šampionátu?
Chtěla bych se znovu přiblížit ke svému maximu, útočit na osobní rekordy, chtěla bych je letos posunout. Plavat ještě lépe než na dorosteneckém šampionátu. A o medaile rozhodně na svých motýlkářských úsecích zabojuji.

Jak bude následně probíhat příprava na tolik očekávanou Olympiádu mládeže, kam byste měla v srpnu letět?
Příprava pravděpodobně bude probíhat v Žatci na koupališti. Na konci července by mělo být v Praze soustředění.

Na seniorský evropský šampionát tedy pravděpodobně nepojedete, je to tak?
Ano, je v podobný termín, jako závody v Číně. To by měl být pro mě letos vrchol.

Děkuji za rozhovor.