Šestnáctiletá Lucie Svěcená letos vybojovala bronz na juniorském MS v Dubaji, dvě stříbra na juniorském ME v Polsku, z republikového šampionátu dospělých má šest zlatých, z juniorských vylovila osm zlatých, navíc několikrát posunula česká maxima. Veleúspěšnou sezonu teď zakončila na seniorském ME v Dánsku, kde získala bronz ve štafetě a byla osmá na padesátce motýlek.

Do Dánska jste odjížděla s cílem podívat se do individuálního semifinále. Vracíte se s bronzovou medailí ze štafety a osmým místem na padesátce motýlek. Nakonec z toho bylo finále a další národní rekord. Úspěšná výprava?
Určitě, jsem absolutně spokojená. Individuální osmé místo jsem rozhodně nečekala. Přihlášený jsem měla až třináctý čas a to by nestačilo ani na finále. Ale v semifinále padesátky motýlek jsem se posunula na desáté, zlepšila rekord a ve finále jsem se ještě posunula o další dvě místa dopředu. Takže super. Dala jsem na padesátce rekord, finále, osmé místo je parádní (směje se).

Navíc pak jste s dalším žateckým plavcem Tomášem Plevkem doslova letěli ve smíšené štafetě a vybojovali jste bronz.
Neskutečný zážitek. Moc jsem si užívala ten pocit, bylo to krásné být při zisku medaile. Nervy byly až do konce, pak už jsme ale mohli oslavovat, naskákat do vody.

Ze semifinále motýlkářské stovky jste se pak ale ze zdravotních důvodů odhlásila.
Bohužel.

Co se stalo? Byly to opět problémy s ramenem a žebry?
Bohužel, tyto problémy mám už delší dobu. V rozplavbách mě hned na první obrátce nějak zabolelo rameno a bylo to horší a horší. Po doplavání jsem měla problémy s rukama i nohama. Trvalo dvě hodiny, než bolest ustoupila. Bylo to pro mě hodně psychicky náročné.

Další den jste pak už pomáhala ženské polohové štafetě k pátému místu. Dokonce jste chvíli držely i světový rekord.
Ano, ale jen chvíli. Dánky nás předstihly hned v další rozplavbě. A ve finále z toho bylo páté místo.

Teď vás čeká odpočinek, jak budete řešit zdravotní trable?
Jedu na vyšetření do Prahy, uvidíme. Doufám, že se lékařům podaří odhalit původ potíží a že ho odstraníme. Přes svátky chci hlavně odpočívat, lékaři mi to doporučují, tak se budu snažit to dodržet, i když určitě budu mít nutkání jít do vody (směje se). Celý rok jsem makala, volno jsem měla jen čtrnáct dní, takže pořádný odpočinek bych potřebovala.

Kde budete trávit Vánoce?
Doma, v klidu s rodinou.

A pak už zase začne příprava na příští sezonu.
Ano, v lednu začneme zase znovu. Příští rok bude evropský šampionát v dlouhém bazénu v Berlíně. To je hlavní cíl.

Děkuji za rozhovor.