Několik minulých dní bez diskuzí patřilo sourozencům Svěceným, obrovským talentům českého plavání ze žateckého bazénu. A ani jeden se neztratil. Zatímco Lucie se prala s nejlepšími mladými plavci z celého světa na olympiádě mládeže v Číně a vybojovala šesté místo, její bratr Antonín zažil premiéru na evropském šampionátu dospělých. V Berlíně nejlépe dohmátl na 34. pozici.

Sedmnáctiletý Svěcený, který nedávno potvrdil šestým místem na juniorském ME, že je obrovským prsařským příslibem do budoucna, sice v Berlíně na všech třech distancích zůstal v rozplavbách a zaostal za svými maximálními časy, nasbíral ale hodně cenné zkušenosti.

Nejlépe doplaval na své zatím nejúspěšnější trati, když v čase 2:17,59 dohmátl na čtyřiatřicátém místě (na MEJ plaval 2:14,82, což by ho ve výsledkové listině v Berlíně posunulo ještě hodně vzhůru).

Na padesátce prsa zaplaval čas 29,68, což stačilo na 41. pozici. V prvním startu, který ovlivnila i nervozita, dohmátl na 52. místě na sto metrů prsa. Výsledný čas byl 1:04,72. Za semifinále zaostal o tři vteřiny, za svým osobním rekordem o zhruba jeden a půl.