Odehrála Brisbane, Melbourne, Duahá, Dubaj, Miami, Indian Wells… Chystá se do Paříže, Wimbledonu, New Yorku… Co město, to důležitý, skvělý, prestižní a výborně obsazený turnaj. Špička. Výčet turnajů, na kterých se letos ukazuje světová trojka Karolína Plíšková je přehlídkou exkluzivních klání. Lounská rodačka si pečlivě vybírá, kde bude hrát. Napilno má i její sestra Kristýna, světová osmapadesátka. Také ona objíždí světové turnaje a postupuje žebříčkem. Vidět je obě „naživo“ v domácím prostředí je takřka nemožné. Přesto se to už brzy podaří. Bude to v sezoně jediná a jedinečná možnost. Obě lounské ranařky se totiž představí na blížícím se turnaji WTA v Praze.

Čerstvě pětadvacetileté rodačky z Loun v Praze na klání s dotací 250 tisíc dolarů změří síly například s Lucií Šafářovou, Barborou Strýcovou, Samantou Stosurovou nebo bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska.

Turnaj v Praze na kurtech Sparty začíná už za pár týdnů, přesně 1. května. Finále je v plánu 6. května. Všechny dny jsou pro fanoušky zdarma, pouze na finále je nutné si zakoupit předem vstupenky.

Obě tenistky se turnaje v Praze, jediného klání nejprestižnějšího okruhu WTA u nás, zúčastňují pravidelně. Karolína jej předloni vyhrála, loni skončila na raketě pozdější vítězky Lucie Šafářové. Kristýna loni vypadla hned na startu turnaje. Pro fanoušky tenisu z regionu je to opravdu ojedinělá možnost, jak vidět své hvězdy „v akci“. Každý rok do Prahy vyráží podpora z rodných Loun a okolí.

Sestrám se daří

Karolína i Kristýna navíc mohou uspět a potěšit české diváky i úspěchem. Vždyť Kristýně se daří, stoupá žebříčkem a aktuálně je nejvýše v kariéře.
A Karolína? Prožívá nejlepší vstup do sezony, je světovou trojkou, může útočit i na post jedničky.

Letos má bilanci zatím skvostnou. Hrála 23 zápasů, jen ve čtyřech odešla poražena. Vyhrála v kariéře už osm turnajů WTA, letos dva – v Dauhá a Brisbane. V Miami a Indian Wells byla loňská finalistka US Open v semifinále. A právě grandslam a úspěch na něm je letos pro lounskou rodačku nejvyšší cíl. „Je to zatím můj nejlepší úvod roku v životě. Mám spoustu vyhraných zápasů, úspěchů je hodně a porazila jsem dobré hráčky. Tři měsíce na betonu byly hodně kvalitní a teď uvidíme, jak se povede antuka,“ řekla pro média.

Jednička? Její cíl to zatím není. „Neříkám, že to je nereálné, ale je třeba vyhrát grandslam nebo dva, tři turnaje. Nyní nemám v plánu útok na jedničku. Nechci se k tomu upínat. Když se povede, bude to hezké, ale cíle mám jiné, to jsou grandslamy,“ dodala.