Sedmdesátá tenistka světa, vítězka Malaysian Open 2013, turnaje nejprestižnějšího okruhu WTA, v jedenadvaceti letech účastnice už šesti Grand Slamů ve dvouhře, v roce 2010 vítězka juniorského Australian Open a aktuálně druhé kolo na úvodním turnaji velké čtyřky v Austrálii. Dá se říci, jedna z hvězdiček světového tenisu. A kořeny má v Lounech, kde se Karolína Plíšková, čtvrtá Češka na ženském okruhu WTA, narodila.

InfoblokAž po dlouhých dvaadvaceti hrách v rozhodujícím třetím setu vypadla aktuálně Karolína Plíšková z Australian Open, prvního Grand Slamu sezony s dotací třiatřicet milionů dolarů. Lounská rodačka, která se do druhého kola turnaje velké čtyřky probojovala teprve podruhé v životě, nestačila jen těsně na jedenatřicátou nasazenou Hantuchovou ze Slovenska.

První set jedenadvacetiletý talent českého tenisu, aktuálně sedmdesátá hráčka světa, prohrála 3:6, druhý ale získala ve stejném poměru. A tak musel rozhodnout třetí set, ve kterém Plíšková podlehla 10:12 a turnaj opustila.

Při své šesté účasti ve dvouhře na Grand Slamu předtím Plíšková suverénně porazila v prvním kole Parmentierovou z Francie, které povolila zisk pouze jedné hry, ve čtyřhře ale vypadla v prvním kole.

InfoblokLounská rodačka, která na tenisové okruhy vstoupila v roce 2006 (tehdy byla 1168. na světě) se stala profesionálkou v roce 2009 (221. na světě). V roce 2010 pak nejprve senzačně vyhrála juniorku Australian Open, v tom samém roce poprvé nakoukla do velkých seniorských Grand Slamů, když se probojovala do prvního kola Wimbledonu.

Následovala úspěšná kvalifikace na Wimbledon 2012, ale vypadnutí v prvním kole.

Loni už se ale Plíšková na velkých turnajích usadila pevněji, kvalifikovala se hned na tři Grand Slamy. Na Australian Open a French Open vypadla v prvním kole, ve Wimbledonu se poprvé dostala do druhého kola.

V roce 2013 také poprvé vyhrála turnaj nejprestižnějšího okruhu WTA, triumfovala na Malaysian Open a na konci roku byla ve světovém žebříčku na 68. místě. Před ní z Češek jsou už jen Kvitová, Šafářová a Zakopalová.

Dříve Karolína Plíšková působila také na nižším okruhu ITF, kde si připsala devět turnajových titulů ve dvouhře a čtyřhře, kterou v té době hrávala se sestrou Kristýnou. Obě nyní sice žijí v Praze, ale do Loun se rády vracejí, za rodinou.