Lounští tenisté jsou prvoligoví! O víkendu vybojovali postup v Karlových Varech. Už spřádají plány na sezonu v nejvyšší lize. Postupují také starší žáci.

Lounští dospělí tenisté hráli poslední rozhodující zápas o postup do I. ligy v Karlových Varech. Do lázní odjel tým TK Louny v plné sestavě, kdy do dvouher nastoupili hráči Franěk, Šupol, Fiala, Prokop, Heřmanová a Vašková.

V prvním kole nastoupili hráči Franěk, Šupol a Vašková. Velmi zajímavý byl zejména zápas lounského trenéra Jirky Šupola, který porazil velmi těžkého soupeře Lukáše Miškovského 6:2 a 7:5. I ostatní hráči zvítězili velmi suverénním způsobem vždy 2:0 na sety a TK Louny si přiváží z Karlových Varů historický postup do I. ligy mezi nejlepší týmy z celé republiky.

Kapitán Loun Miroslav Váňa k tomu řekl: „Co jsem zažil v Lounech na tenise, to jsem nikdy v jiném týmu neměl. Sešla se skvělá parta perfektních hráčů, kteří jsou skvělým vzorem pro naše mladé hráče a nyní je to ještě podpořeno famózním úspěchem lounského Áčka."

Postup dospělých totiž nebyl jedinou příjemnou novinkou víkendu. S postupovou náladou přijeli také starší žáci, kteří jsou do nejvyšší severočeské soutěže. V utkání o postup se v Jablonci mladí hráči utkali se soupeřem z Litoměřic. Louny vyhrály 7:2.

Vojtěch Vágner