Úspěšnou polovinu sezony má za sebou lounská rodačka, aktuálně světová tenisová dvanáctka, Karolína Plíšková. Letos prozatím jeden turnaj WTA vyhrála, na dalších třech turnajích nejprestižnější série byla ve finále. Na špičce je opět třiadvacetiletá ranařka z Čech v počtu nechytatelných podání. Znovu potvrzuje, že patří do dvojice nejlépe podávajících hráček na okruhu, společnost jí dělá světová jednička Serena Williamsová.

Stejně jako loni, také letos se v počtu es Karolína Plíšková přetahuje na špičce žebříčku s první tenistkou světa Serenou Williamsovou. Loni jich Američanka nasázela 452 a Plíšková 435. Letos je souboj ještě vyrovnanější a to jsme teprve v polovině sezony. Serena Williamsová má po Wimbledonu ve statistikách 352 nechytatelných podání, lounská rodačka jen o pět méně, tedy 347 es.

Že by někdo sesadil Plíškovou a Williamsovou z prvních dvou pozic je nepravděpodobné. Vždyť třetí v žebříčku nechytatelných podání je další Američanka Madison Keysová, která má na kontě 231 es. Tedy o více než sto méně.

Plíškovou nyní čeká asijské turné a poté US Open, kde by ráda konečně přešla přes třetí kolo grandslamu. To je také letos jejím maximem, dokráčela tam na Australian Open. Ve Wimbledonu a v Paříži vypadla ve druhém kole. Na ostatních turnajích se ale lounské rodačce letos daří. V Praze turnaj série WTA vyhrála, v Birminghamu, Dubaji a Sydney byla ve finále. Semifinále uhrála v Antverpách, čtvrtfinále v Miami. Zatím poslední zápas sehrála po Wimbledonu Plíšková v německé Bundeslize, kde nezaváhala a vyhrála.

V dosavadní kariéře hrála Karolína Plíšková desetkrát finále okruhu WTA, čtyři turnaje vyhrála ve dvouhře, čtyři ve čtyřhře.