Karolína Plíšková, aktuálně světová sedmnáctka, plní na turnaji WTA v Nottinghamu roli nasazené jedničky. V prvním kole si poradila s lotyšskou tenistkou Anastasií Sevastovovou (82. hráčka světa) po boji ve třech setech. Ten první sice ztratila v tie breaku 6:7, v dalších už ale dominovala 6:0 a 6:2.

V kole druhém pak na klání, které předchází slavnému Wimbledonu, narazila Karolína na přemožitelku své sestry Kristýny z prvního kola. Karolína ale nedala Američance Tatishviliové (107. tenistka světa) žádnou šanci a vyprovodila ji z kurtu rychle 6:1 a 6:3.

Do čtvrtfinále se Plíšková probojovala poprvé od dubnového turnaje v Praze, poté na prestižních kláních v Madridu, Římě a Paříži se jí vůbec nedařilo.

Travnatý povrch svědčí

Že Karolíně Plíškové tráva v Nottinghamu svědčí dokládá i fakt, že ve čtyřhře je tam dokonce už v semifinále. V Anglii nastupuje na kurt společně se svým dvojčetem Kristýnou a ve čtvrtfinále přehrály pár Hanová Wangová 6:4 a 6:3.

Karolíně Plíškové se od začátku roku daří na okruhu WTA hodně střídavě. Na začátku roku byla 11. na světě, pak klesla na 19. pozici, aktuálně je 17. Loni přitom nakoukla i do elitní desítky, dokonce byla sedmá. Je vítězkou už čtyř turnajů série WTA, naposledy triumfovala loni v Praze. Představit by se měla i na olympiádě v Riu.