Jen několik dní po pátém turnajovém triumfu ve dvouhře na okruhu WTA se Karolína Plíšková rychle rozloučila s kláním v Birminghamu. Na rozdíl od Nottinghamu, kde si dokráčela až pro trofej, vypadla nyní už v prvním kole.

Lounská rodačka narazila v prvním kole v Birminghamu na krajanku Barboru Strýcovou. Třicátá hráčka světa si s Plíškovou, sedmnáctkou na žebříčku, poradila ve dvou setech 6:4 a 7:6.

Čtěte také: Tenistka Plíšková získala v Nottinghamu první letošní titul

Čtyřiadvacetiletá Plíšková přitom předtím v Nottinghamu naznačila, že na travnaté povrchy je letos dobře připravena. Opanovala turnaj v Nottinghamu, ve finále přehrála Alison Riskeovou a nad hlavu zvedla už pátou trofej ve dvouhře na nejprestižnejším okruhu WTA. Předtím zvítězila loni v Praze, v roce 2014 v Soulu a Linci a v roce 2013 v Kuala Lumpuru.

Aktuálně patří Karolíně Plíškové sedmnáctá příčka na světě, loni ale nakoukla už i do první světové desítky, byla dokonce sedmá.

Wimbledon a Rio

Milovnice tvrdých a rychlých povrchů, známá svou agresivní útočnou hrou, má nyní několik dní na trénink před dalším travnatým turnajem v Eastbourne, pak už se celý tenisový kolotoč přesune do legendárního Wimbledonu. Tam bude chtít opět Karolína Plíšková setřást se sebe nálepku tenistky, která je postrachem soupeřek na běžných turnajích, které se ale nedaří na grandslamech. Na čtyřech největších turnajích sezony je maximem tenistky s lounskými kořeny třetí kolo, ve Wimbledonu došla nejdále do druhého.

Po Wimbledonu pak už myšlenky Plíškové pomalu budou směřovat do Ria. Na tamním betonu nastoupí pod pěti kruhy do dvouhry, ve čtyřhře bude hrát s Lucií Šafářovou, ráda by nastoupila i v mixu, o tom se ale ještě bude rozhodovat.