Rok 2017 nemohl pro lounskou rodačku Karolínu Plíškovou začít lépe. Ve finále prestižního klání v Brisbane smetla Francouzku Cornetovou a pod novým koučem Davidem Kotyzou triumfovala hned na prvním turnaji sezony. V pěti vítězných zápasech v Austrálii ztratila jeden jediný set. Před Australian Open naznačila skvělou formu.

„Děkuji svému týmu, na první společný týden to nebylo špatné," usmívala se Plíšková poté, co zvedla nad hlavu trofej pro vítězku turnaje série WTA v australském Brisbane.

Silná konkurence

Na prvním klání sezony čekala na čtyřiadvacetiletou Češku skvělá konkurence. Přijela jednička Kerberová, pětka a vítězka Turnaje mistryň Cibulková, bývalá dvojka Muguruzaová i další tenistky z top ten. Před blížícím se grandslamem Australian Open chtěl každý otestovat formu.

Plíšková nejprve v prvním kole přehrála v pohodě Yulii Putinsevovou (34. hráčka světa) 6:3 a 6:1, ve druhém pak také bez problémů přešla přes 152. tenistku světa Asii Muhammadovou z USA. Ve čtvrtfinále pak rodačka z Loun narazila na top hráčku Robertu Vinciovou z Itálie. V současnosti světová osmnáctka také dokázala Plíškové, jako jediná, vzít set. Aktuálně nejlepší Češka, která předtím ještě nikdy Italku neporazila, ztratila první sadu 3:6. Ve druhé se ale výrazně zlepšila, začala diktovat hru a vyhrála 6:2. V rozhodujícím třetím setu ale opět Karolína Plíšková zaváhala, prohrávala už 0:2. Pak ale předvedla skvělý obrat, šesti vyhranými hrami v řadě získala sadu 6:2.

V semifinále si poradila po setech 6:2 a 6:4 se světovou třináctkou Svitolinovou z Ukrajiny, která předtím vyřadila světovou jedničku Angelique Kerberovou.

Plíšková: jsem nadšená

Skvělou jízdu turnajem v Brisbane potom Plíšková potvrdila i ve finále. „Jsem z finále nadšená. Lepší start roku jsem si nemohla přát. Mám nového kouče a budu hrát o titul. Všechno jde dobře a z toho mám radost," říkala do médií před duelem s Alize Cornetovou z Francie.

Třicátou první tenistku světa pak česká ranařka z kurtu doslova smetla. První set byl „hotový" za pouhých devatenáct minut. Plíšková ho vyhrála 6:0. Ani ve druhém setu ale nepovolila Francouzce příliš, vyhrála ho 6:3 a mohla slavit. Po triumfu se posune na páté místo světového žebříčku a vyrovná tak své maximum. Před Australian Open, které už téměř „klepe na dveře", tak ukázala skvělou formu. „Grandslamy jsou mojí prioritou," říká před startem turnaje finalistka loňského US Open.

Nový kouč

Trenér pohodář David Kotyza.Do Austrálie poprvé čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun vyrazila v doprovodu nového kouče Davida Kotyzy, který vystřídal Jiřího Vaňka. „Myslím, že mě může posunout dál," řekla médiím o bývalém kouči Petry Kvitové, s kterou si před sezonou vyměnila trenéra.

Plíšková v Brisbane oslavila už sedmý titul v kariéře na okruhu WTA. Loni triumfovala na turnajích v Nottingmanu a v Cincinnati. Předloni získala turnajový titul v Praze, v roce 2014 v Soulu a Linci a v roce 2013 v Kuala Lumpuru.