Poprvé od konce července, kdy vypadla ve třetím kole v Montrealu s Halepovou, se představila na kurtech lounská rodačka Karolína Plíšková. Čtyřiadvacetiletá tenistka vstoupila výborně do turnaje v americkém Cincinnati. Ve dvouhře jde do osmifinále, také se svou parťačkou Göergesovou slaví postup.

Plíšková, aktuální světová sedmnáctka, zasáhla do bojů v Cincinnati až ve druhém kole. To proto, že patří mezi nasazené. Tam si lehce poradila s devatenáctiletou Lotyškou Ostapenkovou. Česká tenistka prolétla do osmifinále proti 39. hráčce žebříčku WTA po setech 6:4 a jednoznačném 6:1.

V osmifinále čeká na Karolínu Plíškovou jedna z dvojice Doiová - McHaleová. 

Postupem do osmifinále vyrovnala česká tenistka svůj loňský výkon na turnaji.

Čtyřiadvacetileté ranařce z Loun se daří na prvním turnaji americké série také ve čtyřhře. S Němkou Julií Göergesovou vyřadily v úvodu turnaje pár Bondarenková - Chuangová 6:1, 6:7 a 12:10 v rozhodujícím tiebreaku. A postupují také dále.

Plíšková měla před turnajem v Cincinnati delší herní pauzu. Naposledy hrála koncem července v Montrealu, kde vypadla ve třetím kole se silnou Simonou Halepovou. Předtím pak hrála na konci června ve Wimbledonu, kde skončila hned ve druhém kole. Původně plánovala hrát na olympiádě, nakonec se ale z bojů pod pěti kruhy Plíšková omluvila, svou absenci zdůvodnila obavami z viru zika.

Nyní absolvuje sérii amerických turnajů na tvrdých površích, které jsou jejími nejoblíbenějšími. Série by měla vyvrcholit na US Open.

Připomeňte si: Měla hrát singl, debl i mix. Nakonec Plíšková v Riu nebude vůbec

Letos se Plíškové zatím daří střídavě. Od začátku roku klesla z 11. místa světového žebříčku na aktuální 17. pozici. Podívala se do třetího kola na grandslamu v Melbourne, do čtvrtfinále v Sydney a do semifinále v Indian Wells a v Praze. Vyhrála travnatý turnaj v Nottinghamu a byla ve finále v Eastbourne. Má za sebou ale také několik nečekaných vypadnutí v prvních kolech - v Paříži, Římě, Dauhá nebo Dubaji. Její letošní celkové skore je 31 výher a 17 proher ve dvouhře na okruhu WTA. Opět je na špici žebříčku nejlépe podávajících tenistek.

V kariéře Plíšková získala zatím pět trofejí ve dvouhře. Letos kralovala v Nottinghamu, loni v Praze, v roce 2014 v Soulu a Linci a v roce 2013 v Kuala Lumpuru.