Dobrou formu hlásí nedlouho před dalším grandslamem sezony US Open z amerického Cincinnati Karolína Plíšková. Čtyřiadvacetiletá česká tenistka prošla ve dvouhře i čtyřhře na oblíbeném tvrdém povrchu do čtvrtfinále.

V osmifinále prestižního klání v Cincinnati si lounská rodačka poradila ve dvou setech s Japonkou Doiovou – 7:5 a 6:3. Duel sedmnácté hráčky světa Karolíny Plíškové s osmatřicátou Japonkou trval hodinu a pětadvacet minut. V duelu o semifinále se česká tenistka utká s Ruskou Kuzněcovovou, světovou desítkou. Hráčky se dosud na okruhu nepotkaly.

Plíšková zasáhla do bojů v Cincinnati až ve druhém kole, patří totiž mezi nasazené. Tam si lehce poradila s devatenáctiletou Lotyškou Ostapenkovou, devětatřicátou hráčku světa přehrála 6:4 a 6:1.

Lounské rodačce se v Cincinnati daří také ve čtyřhře. S Němkou Julií Göergesovou vyřadily v úvodu turnaje pár Bondarenková – Chuangová 6:1, 6:7 a 12:10 v rozhodujícím tiebreaku. V osmifinále si pak česko – německý pár poradil také s dvojicí Groenefeldová – Peschkeová – 6:7, 7:5 a 10:8.

Také ve čtyřhře si tak Plíšková zahraje čtvrtfinále.

Plíšková, které se letos zatím daří velmi střídavě, v sezoně postoupila do třetího kola na grandslamu v Melbourne, do čtvrtfinále v Sydney a do semifinále v Indian Wells a v Praze, pak dokonce vyhrála travnatý turnaj v Nottinghamu a byla ve finále v Eastbourne, má na kontě ale také několik rychlých vypadnutí v prvních kolech, se v Cincinnati objevila na kurtech po téměř měsíční herní pauze.

Před turnajem hrála naposledy na konci července v Montrealu a předtím jen na konci června ve Wimbledonu, kde se jí nedařilo. Teď ale ukazuje před blížícím se US Open zlepšenou formu.