Čtyři výhry a dvě prohry zaznamenala na startu sezony Karolína Plíšková na Hopman cupu. Na neoficiálním mistrovství světa týmů uspěla společně s Jiřím Veselým proti Austrálii, nedařilo se jim ale s Ukrajinou a USA, zůstali tak ve skupině, do finále se nepodívají. Aktuálně jedenáctou tenistku světa čekají nyní další turnaje v Austrálii, kde se jí loni nadmíru dařilo.

Český tým do Hopman cupu vstoupil proti Austrálii. Své duely vyhráli Jiří Veselý i Karolína Plíšková. Ta se sice v duelu s Jarmilou Wolfovou, rozenou Gajdošovou, pomalu rozjížděla, první set vyhrála nad slabší soupeřkou 7:5, ve druhém ale už jasně dominovala 6:3. Výhru nad Hewittem a Wolfovou potvrdil český pár jasnou výhrou i ve smíšené čtyřhře.

Druhý duel sehrála lounská rodačka a Jiří Veselý proti Ukrajině. Proti silné Elině Svitolinové Plíšková ztratila 5:7 a 2:6, prohrál pak i Veselý s Dolgopolovem 5:7 a 6:7. Prohru Čechů už jen zmírnil úspěch ve smíšené čtyřhře.

Duvalová padla ve třech setech

V posledním utkání skupiny A se Češi představili proti USA, kde zraněnou světovou jedničku Serenu Williamsovou nahradila Duvalová. Tu Plíšková porazila ve třech setech 4:6, 6:1 a 6:4. Protože ale Jiří Veselý nezvládl svůj zápas s Jackem Sockem, prohrál 1:2 na sety, rozhodovat se muselo ve čtyřhře. A drama to bylo až do poslední chvíle. První set vyhráli Američané 6:7, ve druhém se ale Plíšková s Veselým vrátili do hry (6:4). V rozhodující třetí sadě nakonec byli úspěšnější tenisté USA, kde vyhráli až v poměru 10:7.

Do finále Hopman cupu ze skupiny postupuje vždy jen vítěz, a tím se v A skupině stala Ukrajina. Češi tedy do nadstavby nezasáhnou.

Lounskou rodačku nyní čekají další turnaje v Austrálii. Určitě se objeví na klání v Sydney, už ale také vyhlíží první grandslam roku v Melbourne. Loni tam dokráčela do třetího kola.